>Shqiptarja Edita Abdiu realizon duet me Ricky Martin

>

Ndërsa për shumë këngëtarë të njohur në botë, të realizosh një duet me Ricky Martin, mbetet vetëm ëndërr, për shqiptaren Edita Abdiu, kjo tashmë është bërë realitet. Fituesja e vitit të
kaluar në sezonin e parë të emisionit të njohur muzikor në Gjermani “X Factor”, Edita Abdiu (Abdieski) ka përfunduar duetin me këngëtarin e famshëm Ricky Martin.

Kënga më e re e yllit botëror “The Best Thing About Me Is You” ka kohë që është lansuar nëpër mediet e njohura në botë, por për tregun gjerman, këngëtari nga Porto-Riko ka zgjedhur shqiptaren Abdiu për ta realizuar këtë këngë në duet.

Javë më parë ata janë takuar në Keln të Gjermanisë ku kanë përfunduar incizimet e këngës në studion e suedezit Jorgen Eloffsen, një producent ky i cili ka realizuar këngë edhe për Briteny Spears e shumë këngëtarë të tjerë me nam botërorë. Mediet gjermane i kanë kushtuar vëmendje të posaçme duetit të Ricky-t dhe Editës, ndërsa këngëtaren shqiptare e kanë krahasuar si një nga zërat më të mirë në Gjermani.

Pas përfundimit të këngës, që të dy janë ndarë shumë të kënaqur me punën e përbashkët. “Të falënderoj për bashkëpunimin”, thuhet t’i ketë thënë pop-ylli Ricky Martin këngëtares sonë. Në anën tjetër, Edita e cila në kohën e adoleshencës e kishte si idhullin më të madh, është shprehur shumë e emocionuar për realizimin e ëndrrës së saj, si dhe për takimin që ka pasur me këngëtarin Martin. “Ai është një tip shumë miqësor, njeri i thjeshtë, me të cilin mund të diskutosh për çfarëdo bisede”, ka treguar 26-vjeçarja Edita.

Pasi kanë përfunduar incizimet e këngës, ata janë ndarë, por jo edhe për të ndarë miqësinë e tyre. Të dy këngëtarët pritet që të takohen sërish në Porto-Riko, ku Ricky Martin ka ftuar Editën që të jetë pjesë e miqve për të festuar ditëlindjen e 40-të të tij.

Më 18 mars albumi i Editës në shitje

Edita ka qenë tej mase e angazhuar gjatë këtij viti. Ajo me hapa shumë të shpejt dhe duke punuar me kompozitorët më të njohur në Gjermani dhe jashtë saj, ka arritur që të grumbullojë këngët për të edituar albumin e parë me titull “One”. Albumi do të dalë në treg me datën 18 mars, ndërkaq pjesë e albumit është edhe dueti me Ricky Martin. Ditë më parë ajo ka lansuar edhe videoklipin e këngës “The Kay” që është paraprijëse e albumit.

Edita është e lindur në Bernë të Zvicrës nga babai shqiptar i Maqedonisë dhe nëna shqiptare nga Mali i Zi. Ajo është fëmija më i madh i familjes, ndërkohë babai i saj ka vdekur nga një sëmundje të pashërueshme kur ajo ishte vetëm 11 vjeçe. Shkollën fillore dhe të mesme e ka përfunduar në Bernë të Zvicrës, ndërsa tash e disa vite jeton në Keln të Gjermanisë./yp 

Postuar te Muzike, Show-Biz. Komentet te >Shqiptarja Edita Abdiu realizon duet me Ricky Martin Janë të Mbyllura

>Çiljeta e tradhton “2Po2” me Noizyn

>

Duetet përfliten, por edhe hamendësohen ose mbeten vetëm një ide në sirtarë, pasi edhe midis këngëtarëve të njohur nuk ndodhin

kurrë. Kështu mësuam se Çiljeta e ka tradhtuar Besnikun e 2Po2 dhe ka kaluar për të bërë një bashkëpunim me reperin nga Shqipëria, Noizy.

Ndoshta edhe afërsia me këtë reper ka bërë që t’ia ndryshojë mendjen seksi Çiljetës për këtë duet. 

Postuar te Muzike, Show-Biz. Komentet te >Çiljeta e tradhton “2Po2” me Noizyn Janë të Mbyllura

>“Rina Rina” më e dëgjuara e “Top Fest 8”?

>

Vëmendja e adhuruesve të muzikës për të dëgjuar këngë të reja tashmë është e përqendruar në festivalin modern shqiptar “Top Fest 8”.

Megjithëse ky eveniment është ende në ditët e tij, ku çdo javë prezantohen këngë të reja dhe këngëtarë të rinj dhe me emër, sipas të përditshmes “Kosova Sot”, kënga me titull “Rina Rina”, e grupit nga Kosova, ‘NRG Band’, është më e klikuara në YouTube nga këngët që deri më tani janë paraqitur, megjithëse kjo ishte hedhur në disa versione.


Përveç kësaj kënge që ka më shumë klikime, edhe këngëtarja Eliza Hoxha dhe Samanta Karavello ishin në mesin e më të shikuarave me këngët e tyre konkurruese./tg

Postuar te Muzike, Show-Biz. Komentet te >“Rina Rina” më e dëgjuara e “Top Fest 8”? Janë të Mbyllura

>Korab Shaqiri me këngë të re

>

Kënga e re e Korab Shaqirit titullohet “S’ka me dy lugë”, me muzikë dhe orkestrim nga vetë ai ndërsa me tekst të babait të tij, Ilir Shaqiri. 
“Teksti i kësaj kënge ka të bëjë me një djalë i cili kupton se vajza më të cilën ai ka qenë tashmë dashuron dikë tjetër dhe ka një lidhje tjetër. Muzika dhe orkestrimi janë krijimtari e imja kurse, tekstin e ka bërë babai im, Ilir Shaqiri dhe mix-mastering e ka bërë Anton Nue”, ka thënë Shaqiri për telegrafi.com. 

“Duke u nisur nga titulli ‘S’ka me dy lugë’, e pastaj edhe melodia e saj, kënga është mjaft e këndshme dhe besoj se edhe publiku do ta pëlqejë. Fryma e këngës është vazhdimësi e këngëve të mia”, ka theksuar ai. 

Shaqiri është duke punuar edhe në dy këngë të reja. “Kam gati edhe dy kënge verore. Njërën mendoj ta nxjerr me datën 20 prill e tjetrën më 5 qershor dhe do të jenë të dyja hite verore. Kam një plan të mirë organizuar për këtë vit dhe besoj se do të kemi një verë të nxehtë sivjet”. 

Por, Shaqiri ka edhe plane të tjera. 
“Gjatë këtij viti mendoj të magjistroj në Akademinë e Arteve në Tiranë në Degën e Kompozicionit. Pas magjistraturës mendoj të shkoj edhe më tutje diku në Evropë të doktoroj në muzikë”.

Postuar te Muzike, Show-Biz. Komentet te >Korab Shaqiri me këngë të re Janë të Mbyllura

>Sekreti i zërit të Jackson ishte steriliteti i tij?

>

Ndonëse kanë kaluar dy vjet nga vdekja e Mbretit të muzikës pop, Micheal Jackson, ai vazhdon të fitojë faqet e para të revistave dhe gazetave rozë.

Këtë herë ishte një mjek francez, i quajtur Alain Branchereau, ai që befasoi opinionin me një zbulim të botuar sot në të përditshmen “Le Parisien”.

Sipas specialistit endokrinolog, ka vetëm një shpjegim për aftësinë e mahnitshme të Jacksonit për të zgjatur dhe për të alternuar zërin e tij: ai ishte sterilizuar.

Nuk ekziston asnjë e dhënë për “tredhjen” e Mbretit të popit, por sipas Blanchereau, një mjekim i dëmshëm hormonal për heqjen e puçrave, e kishte lënë seksualisht të paaftë ose kishte ulur ndjeshmërisht potencialin e tij riprodhues.

”Në vitet 1970 ekzistonte një kurë për puçrat, e bazuar në një mjekim që përmbante një molekulë të quajtur ciproteron. Dihet se Michael e ka përdorur shpesh këtë mjekim, i cili më vonë u ndalua kategorikisht, pasi u zbulua se dëmtonte potencialin riprodhues mashkullor.

Në fakt, molekula është në gjendje të përthithë doza të mira testosteroni, duke shkaktuar ndryshime në zë, në pakësimin e qimeve apo në reduktimin e prodhimit të spermatozoidëve. Një kurë e tillë, e përdorur për një kohë të gjatë, rrezikon të shndërrojë në steril mashkullin”, deklaroi mjeku francez.

Sipas Blanchereau, është kjo arsyeja që shpjegon zërin unik të Jackson. Ai ishte në gjendje të këndonte në tre regjistra, ndërsa tenorët janë në gjendje të bëjnë këtë vetëm në dy./tch

Postuar te Muzike, Show-Biz, Spektakel. Komentet te >Sekreti i zërit të Jackson ishte steriliteti i tij? Janë të Mbyllura

>Leonora Jakupi ma sexy se kurre! (foto&video)

>

Ajo nuk lodhet kurrë dhe nuk pozon asnjëherë kot, gjithmonë me një qëllim. Dhe fotot më të reja që qarkullojnë sjellin Leonora Jakupin komplet bionde me veshjet herë të zezë, të kuqe dhe një ngjyrë ulliri. 

Kjo është Leonora në klipin e radhës, atë më të riun ‘Koha s’na fal’ që prej dy ditësh ndodhet ne treg. Por, imazhi i këngëtares në këtë klip ka lënë pa gojë shumë fansa të saj dhe jo vetëm ata, sidomos për stilin e veçantë të veshjes, ku vjen një Norë plot sharm dhe seksi, shkuan BW. Postuar te Muzike, Show-Biz. Komentet te >Leonora Jakupi ma sexy se kurre! (foto&video) Janë të Mbyllura

>Genta Ismajli tatuazh ne shpatull

>

Genta Ismajli gjate Koncertit te mbajtur ne Prishtine ne rastin e 3 vjetorit te Pavaresise se Kosoves, tregon ne shenje respekti
atdhedashurine qe ka per flamurin kombetar shqiptar, genta ne kete koncert ka bere nje tatuazh te madh ne shpatull, ku shihet shqiponja dykrenare e flamurit kuqezi./topLajm

Postuar te Muzike, Show-Biz. Komentet te >Genta Ismajli tatuazh ne shpatull Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: