>Busta Rhymes, koncert në Prishtinë

>

Njëri nga reperet më të njohur amerikan ne bote,Busta Rhymes, pritet që të vijë ne Kosovë .
Ai do te mbaje koncert ne Prishtine, me 29 prill, ne organizim te Next Level dhe Full House.

Busta Rhymes, ka lindur me 20 maj 1972, ndersa karrieren muzikore e ka filluar ne moshen 16 vjeçare. Emri i tij i vertete eshte Trevor Tahiem Smith, Jr.
Perveç karrieres ne rep, ai ka aktraar ne disa filma, ndersa eshte edhe producent dhe tekstshkrues.
Me ardhjen e Busta Rhymes ne Kosove, do te shtohet edhe nje emer ne listen e repereve te famshem qe kane performuar ne Prishtine, si 50 Cent, Fat Joe, Snoop Dogg e se fundmi Fatman Scoop./zhurnal

Advertisements
Postuar te KOSOVË, Muzike. Komentet te >Busta Rhymes, koncert në Prishtinë Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: