>Vdes reperi Nate Dogg

>

Reperi i njohur amerikan Nate Dogg, ka vdekur të martën në moshën 41 vjeçare.Këtë lajm e bën të ditur tabloidi Long Beach Press.
Detaje rreth vdekjes së tij nuk dhënë,por gazeta zbulon se Nate Dogg,emri i vërtetë i të cilit është Nathaniel Hale D. kishte pësuar dy lendime gjatë viteve të fundit.

Bashkëpuntori i tij, reperi Snoop Dogg,  në faqen e tij në Twitter ka postuar një status ku shkruhej: ”R.I.P Nate Dogg”.

Reperi Ludacris në Twitter tha: Është një zbrazëti e caktuar në zemrën e hip-hop që kurrë nuk mund të jetë e mbushur.Jam i lumtur që kemi bërë historinë së bashku.

Nate Dogg ka lindur në Long  Beach.

Ai karrierën e filloj me Snoop Doggy Dogg, Warren G dhe një grup të quajtur 213.Ai realizoi “The Chronic” me Dr.Dre ndërsa më vonë edhe njëherë bashkpunoj me reperin Snoop Dogg dhe së bashku realizuan këngën ”Doggystyle” njofton gazeta Times./topLajmPostuar te Show-Biz. Komentet te >Vdes reperi Nate Dogg Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: