>Schalke në finale pasi eliminon Bayernin (Video)

>

Bayerni i Munichut është eliminuar para tifozëve të vet në gjysmëfinalen e Kupës DFB nga Schalke.
Bayerni e dominoi këtë takim, por mjeshtria taktike dhe disiplina në lojën e Schalkes bënë diferencën në këtë takim.

Sulmuesi legjendar, Raul, ishte ai që heshti bavarezët me anë të golit të realizuar pas asistimit të Benedikt Howedes (15’).
Në finalen e Kupës DFB, Schalke takohet me skuadrën nga Bundesliga 2 gjermane, Duisburg.

Postuar te SPORT. Komentet te >Schalke në finale pasi eliminon Bayernin (Video) Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: