>The King Speech triumfon ne OSCAR

>

Filmi The King Speech ka triumfuar duke marr cmimet kryesore. Ky film ka marr OSCAR per Filmin me te mire, Aktorin me te mire- Colin Firth, Regjine me te mire, Tom Hooper dhe per skenarin me te mire.Nderkohe, ashtu sic pritej,  aktorja me e mire eshte shpallur, Natalie Portman per portretizimin e saj ne filmin ” Black Swan”Cka behet fjale ne filmin “The King Speech”

George i VI, I njohur edhe si Bertie, pa dëshirë merr fronin e Anglisë, kur vëllai I tij, Edward, heq dorë nga kurora mbretërore në vitin 1936. Mbreti i papërgatitur kthehet në një orator radikal, Lionel Logue është shpresa e vetme për të . vetëm ai mudn të ndihmoj që ai të mbaj gojën për të mos I folur nervosa. Ata të dy krijojnë një miqësi të vërtetë./toplajm
Postuar te Kinematografi, Spektakel. Komentet te >The King Speech triumfon ne OSCAR Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: