>Zambia po shqyrton njohjen e Kosovës

>

Shteti afrikan i Zambisë po e shqyrton njohjen e pavarësisë së vendit tonë. Ministri i jashtëm i këtij vendi, Kabinga Pande, ka thënë se qeveria e tij po e mer në konsideratë kërkesën për njohje. “Ne do ta diskutojmë këtë kërkesë. Do ta bëjmë këtë me kujdes dhe maturi, si zakonisht”, ka thënë Pande në një intervistë.

Komentet e kryediplomatit të këtij vendi vijnë pas kërkesës për njohje të bërë nga piloti shqiptaro-amerikan, James Berisha. Ai ka dërguar atje një letër zyrtare nga Ministria e Jashtme e Kosovës. Vetëm 11 shtete afrikane e kanë njohur Kosovën, tri vjet pas shpalljes së pavarësisë, dhe Berisha shpreson se ky numër do të shtohet.
 “Ne ndjejmë se nuk ekzistojmë në sytë e Zambisë dhe shteteve të tjera afrikane, por ne duam të jemi pjesë e familjes së njëjtë në planetin tokë. Shpresoj që Zambia shpejt do t’i bashkohet listës së shteteve që e njohin pavarësinë e Kosovës”, ka thënë Berisha, që po vazhdon lobimin e tij në këtë kontinent. /indeksonline
Postuar te KOSOVË, Njohjet. Komentet te >Zambia po shqyrton njohjen e Kosovës Janë të Mbyllura

>Mirjeta e BB4 foto me ish të dashurin

>

Disa foto te vendosura ne web faqe te ndryshme tregojne  ish te dashurin e Mirjetes se BB4 e cila aktualisht po perjeton nje lidhje dashurie brenda shtepise se BB me banorin nga Durresi te BB4 Mariel Shehun
Me poshte keni nje shkrim qe Mirjeta ka folur brenda ne shtepin e BB me Klodianen per ish te dashurin e saj.


Mirjeta flet për lidhjen e saj dhe thotë se ka shtatë muaj që është ndarë nga një lidhje serioze…


Ajo thotë se familja e ish-it të saj nuk e pranonin sepse Mirjeta i përket fesë myslimane, ndërsa ai ishte katolik. Ajo thotë se teksa vinte në Shqipëri, u njoh me të dashurin e saj në avion dhe më pas të dy ishin shumë afër sepse në Shkodër i kishin shtëpitë pranë njëri-tjetrit. Mirjeta thotë se lidhja e saj nuk shkoi në martesë sepse familjet e tyre nuk e pranonin njëra-tjetrën dhe ata nuk mundën që t’i përballonin kundërshtimet e tyre dhe pas një viti i gjysmë historia e tyre mari fund.


Mirjeta thotë se pas katër muajsh ndarje ish-i i saj i shkon për ta takuar për ditëlindjen e saj duke i thënë se kjo kishte qënë kërkesa e nënës së tij, e cila i kithë thënë që ta takonte Mirjetën dhe t’i rregullonte mardhëniet me të. Mirjeta thotë se tashmë ishte tepër vonë për të rregulluar lidhjen e tyre sepse ndjenjat tashmë ishin ftohur./vi

.
Postuar te Big Brother. Komentet te >Mirjeta e BB4 foto me ish të dashurin Janë të Mbyllura

>Natali Portman triumfon në “Independent Spirit”

>

Trileri psikologjik me elemente të dramës “Black swan” ka fituar në ndarjen e çmimeve të “Independent Spirit”, ndërsa Natali Portman ka fituar statujën për aktoren më të mirë, me çka shanset e saja për fitore në ndarjen e çmimeve Oskar janë shtuar dukshëm. 

“Black swan” i Daren Aronofsk ka fituar katër shpërblime, ndërsa i gjithë ekipi pret me padurim ndarjen e sontme të çmimeve Oskar. 

“Independent Spirit” ndahet kryesisht për artiste të pavarura dhe për kontributin e tyre të jashtëzakonshëm në kinematografi dhe artit filmik. 

Xhejms Franko, i cili do të jetë njëri nga prezantuesit në “Teatrin Kodak” sonte, është shpallur aktori më i mirë për filmin kontrovers “127 orë”. 

Është interesante se filmi britanik “Fjalimi i mbretit” me Kolin Firt në rolin kryesor ka fituar shpërblimin për filmin më të mirë të huaj. 

Postuar te Kinematografi. Komentet te >Natali Portman triumfon në “Independent Spirit” Janë të Mbyllura

>Rudd kap Eva Mendes për gjinjsh, Rosaria në mes të këmbëve Rudd-in (foto)

>

Në ndarjen e çmimeve të Spirit Awards më shumë janë kënaqur treshja Rosaria Dawson, Paul Rudd dhe Eva Mendes. 

Në fillim Rosaria Dawson e la publikun pa fjalë kur në momentin që ndaheshte çmimi për skenarin më të mirë nga aktorit Paul Rudd dhe Eva Mendes, erdhi papritur Rosaria Dawson dhe me shumë elegancë e kapi në “meskëmbëve” aktorin…E gjithë salla u shkri në gaz, ndërsa Eva Mendes mbuloi fytyrën…
Përderisa Rosaria kënaqeshte me “meskëmbësishin”, aktori Rudd publikoi fituesin e skenarit më të mirë…dhe menjëherë e ka shtrirë dorën mbi gjoksin e kolegës Eva Mendes duke i tërhequr fustanin dhe pastaj e kapi për gjinjsh…

Ja fotot e historisë së bukur të së kapjes në gjerat intime në public të treshesh simpatike…Rosaria Dawson, Paul Rudd dhe Eva Mendes./yp Rudd kapi Eva Mendes për gjinjsh, Rosaria në mes të këmbëve Rudd-in...
Rudd kapi Eva Mendes për gjinjsh, Rosaria në mes të këmbëve Rudd-in...
Rudd kapi Eva Mendes për gjinjsh, Rosaria në mes të këmbëve Rudd-in...
Postuar te Show-Biz, Spektakel. Komentet te >Rudd kap Eva Mendes për gjinjsh, Rosaria në mes të këmbëve Rudd-in (foto) Janë të Mbyllura

>Turqia luftë për hyrjen në BE

>

Kryeministri i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan do të vizitoje këtë jave Gjermaninë dhe Brukselin për të vazhduar bisedimet për hyrjen e Turqisë në BE.
Rezervat e Francës dhe Gjermanisë për anëtarësimin e Turqisë në BE, si dhe problemet me ndarjen e ishullit të Qipros janë disa nga pengesat kryesore për anëtarësimin e Turqisë.

Në një vizitë të Sarkozy në Turqi, u deklarua qartë që Franca është kundër anëtarësimit të Turqisë ne BE./yp

Postuar te Bota, POLITIKË. Komentet te >Turqia luftë për hyrjen në BE Janë të Mbyllura

>Ende ka shprese per Albanin e Miriamin

>

Kete here kane zgjedhur Prishtinen per te bere premieren e videos se tyre te re “Ende ka shprese”, me te cilen moren pjese ne “Festivalin e kenges ne RTVSH”.


Albani dhe Miriami ishin te shtunen ne klubin “Dublex”, ku kane shfaqur per here te pare videoklipin e ri dhe kane kenduar per publikun e pranishem kenge nga reportori i tyre./vi

Postuar te Kulturë, Show-Biz. Komentet te >Ende ka shprese per Albanin e Miriamin Janë të Mbyllura

>Foto të nxehta të Stresit dhe Enxhit (foto)

>

Lidhja e tyre ka zënë për javë e javë të tëra faqet e gazetave rozë. Të qenit të 2 personazhe të dashur të ekranit ua ka vështirësuar pak këtë raport, megjithatë asgjë nuk është e pamundur kur ekziston dashuria. 
Fjala është për të shumëkomentuarit, Arkimed Lushaj dhe Enxhi Kamenica. 


Eshte revista ”Bluetooth” qe ka vene ne fokus lidhjen e tyre, vetëm se këtë herë në ndryshim nga rastet paraardhëse kur lajmi nuk i ka kaluar kufijtë e një thashethemi, jane shtuar edhe fotot e nxehta të çiftit, për të cilat asnjëri prej të dyve nuk mund të bëj një përgënjeshtrim.

Në të gjitha intervistat deritanishme të Stresit, apo të Enxhit qoftë, përgjigja e tyre ndërsa i pyesnin pë raportin ka qenë klishe: “Doni një lajm të ftohtë tani, apo një të nxehtë pas disa kohësh?!”. 

Tanimë duket se s’do të kete më nevojë për një pohim nga goja e tyre sepse 1 foto flet më shumë se sa 1000 fjalë.Postuar te Show-Biz, Shqiperi. Komentet te >Foto të nxehta të Stresit dhe Enxhit (foto) Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: