>NASA: Discovery në misionin e fundit

>

Agjencia amerikane e hapësirës NASA tha se anija kozmike Discovery mund të lancohet edhe një herë përpara se të ta nxirret në pension. 
Lancimi është parashikuar të bëhet sonte në mbrëmje sipas kohës lokale nga baza Kejp Kanaveral në Floridë. 

Misioni i 39-të i anijes kozmike Discovery do të zgjasë 11 ditë. 

Për të parën herë anija kozmike u lancua në hapësirë në vitin 1984, dhe ka kryer më së shumti misione në histori./bw

Advertisements
Postuar te Teknologji. Komentet te >NASA: Discovery në misionin e fundit Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: