>Limaj: Krejt AKR-ja është “Gërvisht dhe Fito”

>

Fatmir Limaj ka shtuar akuzat e tij në drejtim të AKR-së dhe Pacollit. Ai ka përsëritur se është bërë gabim që Pacolli është zgjedhur president pasi nuk mund të ofrohet siguri se kjo qeveri do të jetë e qëndrueshme.
Sipas tij Pacolli ka marr postin e presidentit, ndërsa nesër askush nuk mund të garantoj se deputetët e partisë së tij nuk do të ikin nga grupi i parlamentar.

Limaj, gjatë një interviste në emisionin “Rubikon”, ka përsëritur deklaratën e tij ndaj Mimoza Kusar Lila, se ajo është politikane “Gërvishtë dhe Fito”.  “Ajo është politikane Gërvishtë dhe Fito, madje krejt AKR-ja”, ka thënë Limaj.  Ai ka shtuar se nuk e di arsyen dhe se kush ndryshoi mendjen në momentin e fundit dhe votoi për Pacollin president. “Le të mbetet në ndërgjegjen e tyre”, ka thënë Limaj. /indeksonline
Postuar te KOSOVË, POLITIKË. Komentet te >Limaj: Krejt AKR-ja është “Gërvisht dhe Fito” Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: