>Behgjet Pacolli president i Kosoves

>

Gjate seances se jashtezakonshme te parlamentit te Kosoves te mbajtur sot me 22.02.2011 Behgjet Pacolli zyrtarisht eshte shpallur president i Kosoves pas raundit te trete te votimeve.
Nga 67 deputet te pranishem ai mblodhi plot 62 vota per,ndersa 4 vota kunder dhe 1 vote e pa vlefshme.


“Betohem se të tërë fuqinë time do ja kushtoj ruajtjes së sovranitetit territorial të Republikës së Kosovës, respektimit dhe mbrojtjes së ligjeve. Me ndërgjegje dhe përgjegjësi do të kryej të gjitha betimet e mia! Betohem!”, është betuar presidenti i ri.

“Të dashur qytetarë sot ndihem i përulur para jush dhe nuk më mjafton fjala për të përshkruar këtë moment… Kosova po ballafaqohet me sfida, ato janë të shumta. Përpjekjet e kosovarëve për një të ardhme më të mirë janë një vyrtyt dhe jo dobësi. Përpjekjet për një Kosovë ndryshe duhet të 
trajtohen si vyrtyt dhe domosodoshmëri”, tha Pacolli.


Per ngjarje te tjera lidhur me kete qeshtje topLajm do te ju njoftoi me kohe.

Advertisements
Postuar te KOSOVË, POLITIKË, Zgjedhjet 2010/2011. Komentet te >Behgjet Pacolli president i Kosoves Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: