>Kupa, kryetar i Kuvendit

>

Me shumicë votash është zgjedhur Jakup Krasniqi për kryetar të Kuvendit.

Po ashtu janë zgjedhur edhe tre nënkryetarë të Kuvendit. Xhavit Haliti nga PDK, Sabri Hamiti nga LDK dhe Glauk Konjufca nga Vetëvendosje. Nënkryetar i Kuvendit nga radhët e komunitetet serb është zgjedhur Petar Miletic, ndërsa Enis Kerman është zgjedhur nga komunitetet të tjera. /Telegrafi

Advertisements
Postuar te KOSOVË, POLITIKË. Komentet te >Kupa, kryetar i Kuvendit Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: