>Krasniqi: Nuk u morën shumë me mua.

>

Jakup Krasniqi, sekretar i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës tha të martën se ai nuk arriti të kandidohet për president të Kosovës, pasi partia e tij dhe Aleanca Kosova e Re nuk u morën shumë më të. Ndërkaq, u bë e ditur se seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës dhe do të mbahet më 21 shkurt.Ai tha madje tha se ka qenë viktimë e kompromiseve politike, prandaj edhe nuk ka mundur të kandidohet.

Krasniqi këto komente i bëri pas takimit me Kryesinë e Kuvendit të Kosovës. Me këtë rast kryesia e vjetër, mori vendim që të ndryshojë për tri ditë seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës dhe do të mbahet më 21 shkurt. /Telegrafi/

Postuar te KOSOVË, POLITIKË. Komentet te >Krasniqi: Nuk u morën shumë me mua. Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: