>Ja emrat e ministrave nga AKR

>

Burime shume te sigurta brenda AKR-se i kane bere te ditur toplajm-it se per momentin dihen kater ministrit qe do udhehiqen nga ky subjekt. Poashtu jane bere te ditur edhe emrat e ministrave qe do udhehiqnin me keto dikastere.

Me Ministrine e Forces se Sigurise do te udheheqe Agim Ceku, me ate te Ekonomise-Muhamet Mustafa, me ate te Puneve te Jashtme megjithese ende nuk eshte e sigurt por emri me i perfolur eshte ai i Mimoza Kusari Lila e gjasat jane shume te vogla per nenkryetarin tjeter te AKR-se, Ibrahim Gashi. AKR do te udheheqe edhe me Ministrine e Tregetise dhe Industrise. Sipas po ketij burimi, AKR eshte duke kerkuar edhe dy ministri, njera nga to eshte ajo e shendetesise me te cilen do te udhehiqte, Ferid Agani. /toplajm

Advertisements
Postuar te KOSOVË, POLITIKË. Komentet te >Ja emrat e ministrave nga AKR Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: