>Ngrica mbulon gjysmën e planetit

>

Kjo hartë tregon se si është Bota sot: gjysma e Hemisferës Veriore e mbuluar nga dëbora dhe ngrica.

Al Gore ka thënë kohët e fundit se ngrohja globale po shkakton më shumë dëborë dhe ngricë.

Kjo hartë, në të cilën dëbora mbulon shumë hapësirë duke filluar që nga bregu perëndimor i Kanadasë deri në brigjet lindore të Kinës, i jep të drejtë ish-zëvendëspresidentit amerikan./tch

Advertisements
Postuar te Bota, Kuriozitet. Komentet te >Ngrica mbulon gjysmën e planetit Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: