>Barça e Reali në finalen e Kupës së Mbretit (video)

>

Në ndeshjen gjysmëfinale të kthimit të Kupës së Mbretit, Real Madridi në Santiago Bernabeu mposhti Sevillan me 2-0 dhe
kështu konfirmoi fitoren 1-0 të shënuar para një jave, dhe u kualifikua për finalen kundër Barcelonës. 
Adebayor shënoi golin e parë në fanellën e Realit, dhe atë 9 minuta pas futjes në lojë.
Finalja ndërmjet Barcelonës dhe Realit do të luhet më 20 prill. 

Almeria – Barcelona 0-3, ndeshja e parë 0-5 (Adriano 35, Thiago 56, Afellay 66)
Real Madrid – Sevilla 2-0, ndeshja e parë  1-0 (Özil 82, Adebayor 90+3)./topLajm

Postuar te SPORT. Komentet te >Barça e Reali në finalen e Kupës së Mbretit (video) Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: