>Katër persona grabisin një familje në Gjakovë, dy të arrestuar

>

Policia lokale e Gjakovës të mërkurën ka arrestuar dy  persona ( 33 dhe 35 vjeç) nga Gjakova dhe është në kërkim edhe të
dy  personave të tjerë, të cilët dyshohet se janë të përfshirë në një grabitje të armatosur, ndërsa kanë lënduar babë e bijë, në një familje të Gjakovës. Rasti  sipas policisë,  ka ndodhur të martën në mbrëmje në rrugën “Isa Grezda”. 
“Sipas hetimeve të para në vendin e ngjarjes dyshohej se katër persona të maskuar dhe  të armatosur të panjohur kanë hyrë në brendi të shtëpisë, në ç’ rast kishin sulmuar viktimat (  babë(68) e bijë (30). Gjatë sulmit, babai-viktimë është plagosur me thikë në stomak, ndërsa vajz a është goditur me një mjet të fortë druri dhe është grushtuar në fytyrë, duke iu shkaktuar lëndime trupore, Të dyshuarit  janë larguar në drejtim të pa njohur”, thuhet ndër të tjera në njoftim që të mërkurën pasdite është lëshuar nga  Policia Rajonale në Pejë.
Viktimat në fillim janë trajtuar në Spitalin e Gjakovës. Por burri i qëlluar më thikë, për shkak të natyrës së plagës është dërguar në QKUK në Prishtinë. Kjo ka bërë që policia të mos kuptojë akoma, se çka kanë  vjedhur grabitësit  në shtëpinë e viktimave. “Edhe më tej do të vazhdohet me hetimet deri sa të kapen edhe kryesit tjerë bashkëpunëtorë në vepër”, thuhet në informatën e policisë./kn

Postuar te KOSOVË. Komentet te >Katër persona grabisin një familje në Gjakovë, dy të arrestuar Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: