>Eneda Tarifa zëvendëson Ami-n në Portokalli

>


Këngëtarja e njohur është surpriza e parë e “Portokallisë”. Sezoni i ri nis javën e parë të marsit. Eneda sapo ka nënshkruar një

kontratë për të prezantuar spektaklin popullor dhe të vetëm të humorit në Shqipëri. Bëhet pjesë e kësaj përvoje të re, sepse Eneda është e gatshme të provojë në art.

Propozimi për të prezantuar “Portokallinë” mendoj se vjen në kohën e duhur, kur përvoja e fituar dhe pjekuria artistike mendoj se mund të më favorizojnë. E shikoj si një mundësi për rritje të mëtejshme profesionale.

Eneda Tarifën, siç njofton Indeksonline, jemi mësuar ta njohim si këngëtare. Suksesi i saj më i fundit ishte çmimi i parë i “Top Fest 7”. Në krah të saj mund të jetë aktori Salsano Rrapi, por gjithçka mbetet për t’u parë. Është një përvojë e re, për të cilën Eneda shprehet e entuziazmuar. 

“Ishte propozimi i regjisorit Altin Basha për të qenë prezantuese e ‘Portokallisë’. Kjo më bëri të ndihesha e privilegjuar, sepse ai ka vite që e drejton këtë spektakël dhe synon veçse rritje profesionale dhe cilësore”, shprehet ajo. E njeh mirë skenën, ndihet e lirshme dhe spontane dhe ka besim se do të japë më të mirën./yp

Postuar te Show-Biz. Komentet te >Eneda Tarifa zëvendëson Ami-n në Portokalli Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: