>Canna Cola, pija e cila përmban marijuanë!

>

E quajn Canna cola dhe së shpejti do të jetë në shitje në disa farmaci të disa shteteve të SHBA-ve që e lejojne atë. Bëhet fjalë për një pije që nuk ka vetëm shije të marijuanes por edhe përbërës aktiv (THC).
Canna Cola gjithashtu përmban 0.5gr nga fleta e tharë e kanabisit.Marketingu pritet të fillojë në Kolorado dhe do të shtirhet në Kaliforni e Montana. Për të blerë një shishe Canna Cola do të duhen më shumë se 10 dollarë.


Sasia prezente e THC, shpjegon sipërrmarësi Clay Butler, pronar i Canna Cola, do të jetë 35 dhe 65 miligrame për shishe, një përqindje shumë e ulët, veç të tjerash të pish marijuanë artizanale.

CannabiaSi do qoftë kjo nuk është e para e këtij lloji. Birra Cannabia është pija e parë e prodhuar në vitin 1996 dhe është legalizuar nga autoritetet përkatëse Gjermane në atë kohë./toplajm

Advertisements
Postuar te Kuriozitet. Komentet te >Canna Cola, pija e cila përmban marijuanë! Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: