>Xavi: Isha afër kalimit në Milan

>

Njëshi i Barcelonës, Xavi Hernandez, thotë se ai ka qenë shumë afër t’i bashkohet Milanit në fillim të karrierës së tij.
Dhe mesfushori spanjoll tash shpreson që ta përfundojë të gjithë karrierën e tij në Nou Camp.
“Ishte një kohë kur kisha një ofertë të rëndësishme nga Milani kur isha 18-vjeçar dhe në të vërtet ishte Barca që vendosi se unë duhej të qëndroja. Unë doja të fitoj këtu dhe jam shumë i lumtur që zgjodha të qëndroj te Barcelona”, ka thënë Xavi.
I pyetur nëse ndonjëherë do të mund t’i bashkohej Real Madridit, ai ka shtuar: “E dua Barcën dhe nuk do të isha i lumtur te Real Madridi”.

Postuar te SPORT. Komentet te >Xavi: Isha afër kalimit në Milan Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: