>Policia shpërndan turmën e protestuesve

>

Është tensionuar situata para selisë së Kryeministrisë, ku policia pas gazit lotësjellës po përdor pompa me ujë për të shpërndarë demonstruesit. 

Kjo ndërhyrje i ka detyruar pjesëmarrësit që të tërhiqen nga qëndrimi i tyre para selisë së qeverisë.

Situata u tensionua pasi disa nga protestuesit hodhën objekte ndaj kordonit të policisë që mbronte ndërtesën, e cila nga ana e saj reagoi me shkopinj gome.

Aktualisht situata paraqitet problematike. Protestuesit vazhdojnë të gjuajnë me gurë forcat e rendit dhe makinat e saj. Gjithashtu, dëgjohen edhe të shtëna që dyshohet të jenë të granatave të gazit.

Advertisements
Postuar te RAJONI. Komentet te >Policia shpërndan turmën e protestuesve Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: