>Majlinda mbron ngjyrat e Azerbajxhanit?

>

Majlinda Kelmendi është në rrugë të mbarë për të siguruar pikët olimpike për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike “Londër 2012”. Por tashmë Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të humbasin

sportisten elitare. Trajneri Driton Kuka paralajmëroi se kampionia e botës për U-20 mund të përfaqësojë një shtet tjetër, nëse institucionet e Kosovës nuk i sigurojnë buxhet për programin olimpik.

“Gjatë ‘World Masters’ në Baku të Azerbajxhanit jemi takuar me ministrin e këtij shteti, i cili na ofroi, Majlindës dhe mua, nënshtetësinë. Oferta është shumë joshëse: përfshihen rroga mujore 10 mijë euro, si edhe 100 mijë euro për programin olimpik. Shpërblimet për medalje olimpike janë 1 milion euro, ndërsa për medaljen e artë olimpike 2 milionë euro”, tha Kuka.
Advertisements
Postuar te SPORT. Komentet te >Majlinda mbron ngjyrat e Azerbajxhanit? Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: