>E rrallë, një bebe lind me dhëmbë në gojë

>

Një bebe e sapolindur suprizon prindërit e jo vetëm ata, pasi lindi me 2 dhëmbë të vegjël në gojë. 
Kjo ka habitur prindërit dhe

mjekët, pasi dihet që bebeve procesi i dhëmbëve, shumicës prej tyre u nis nga mosha 6 muajshe e sipër, por Oliver James vetem disa ditësh i sapo ardhur në jetë ka dy të tillë në nofullën e poshtme. 
Prindërit e tij, Joanne Jones, 31 vjec dhe Lee, 32 vjec thanë se takimin e parë të bebes, nuk e bënë me pediatrin, por me dentistin. 
Dentistët thonë se dhëmbët mund ti bien dhe të zëvëndësohen me të rinj, ashtu sic u ndodh fëmijëve të vegjël, por ekziston dhe hipoteza se këta dhëmbë duhen shkulur që më pas të dalin të tjerët. Por, gjithsesi dentistët thonë se këta dhëmbë janë të fortë e të shëndetshëm dhe mund të jenë dhëmbët e qumështit që u dalin zakonisht bebeve. 
Prindërit shprehen se kjo nuk përbën problem për beben e tyre që gëzon shëndet të plotë, madje shprehe ata, bebja u ka sjellë dhe popullaritet, pasi nuk mungojnë vizitat e shumta në shtëpinë e tyre në Haverhill të Britanisë. 

Oliver lindi me operacion cezarian në maternitetin e Cambridge në orën 3 të mëngjesit në datën 30 Dhjetor. 
nëna e bebes shprehet se ka patur një shtatzani shumë të keqe, pasi gjithë kohën e kalonte në spital ngaqë ishte e pafuqishme dhe me tension të lartë. 
Cifti nuk planifikon fëmijë të tjerë, madje shprehen se Oliveri I vogël ka aq kushërinj sa mund të kënaqet me ta./bw

Advertisements
Postuar te Kuriozitet. Komentet te >E rrallë, një bebe lind me dhëmbë në gojë Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: