>Britani, taksë për divorcin

>

Numri i lartë i divorceve në Britaninë e Madhe duket se kohët e fundit është duke shqetësuar edhe autoritetet qeverisësë vendase të cilat
pritet të aplikojnë një legjislacon të ashpër kundër fenomenit.

Një nga propozimet është vendosja e një takse që do të quhet taksa e divorcit për të gjithë ciftet e martuar me fëmijë që zgjedhin të ndahen.

Masa e re pritet të njoftohet së shpejti nga Maria Miller, zv.ministrja e Punës në kabinetin e konservatorëve.

Gjithësesi përpara se norma të marrë fuqi të plotë, pritet të organizohet një debat e konsultim publik për të gjetur mënyrën më të mirë të tatimit të cifteve që zgjedhin divorcin./tch


Advertisements
Postuar te Kuriozitet, Seks dhe Dashuri. Komentet te >Britani, taksë për divorcin Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: