>Vritet kongresistja amerikane, 6 të vdekur

>

Kongresistja demokrate Gabrielle Giffords, është qëlluar me armë në kokë për vdekje disa herë nga afërsia, gjatë një ngjarjeje në Arizona. Së paku 6 persona
të tjerë janë vrarë dhe 12 persona besohen se janë lënduar gjatë sulmit. Personi që gjuajti u arrestua pas pak në një supermarket në Tucson. Giffords, 40 vjec, e përfaqësonte distriktin e tetë të Arizonës në Dhomën Përfaqësuese, dhe ishtee martuar me astronautin, Mark Kelly. Ajo bënte pjesë në komitete të ndryshme kongresionale, duke përfshirë  ato për shërbimet me armë dhe punë të jashtme./indeksonline

Advertisements
Postuar te Bota. Komentet te >Vritet kongresistja amerikane, 6 të vdekur Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: