>Vetëvritet futbollisti nigerian Okafor

>

Ish-futbollisti nigerian Uche Okafor ka vdekur pasi është vrarë në shtëpinë e tij në Dallas, në moshën 43-vjecare.

Trupi i pajetë i tij, i varur, është zbuluar nga ish-bashkëshortja e tij, e cila u njoftua nga një mik i futbollistit që s’po lidhej dot në telefon me të.

Mbrojtësi afrikan, që ishte tërhequr në vitin 2001, ka qenë pjesë e kombëtares nigeriane në botërorin e ’94 në SHBA dhe në atë të ’98 në Francë.

Gjithashtu, Okafor, ish-lojtar i Kansas Siti Uizards, fitoi edhe Kupën e Afrikës në vitin 1994./tch

Advertisements
Postuar te SPORT. Komentet te >Vetëvritet futbollisti nigerian Okafor Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: