>Justin Bieber më me ndikim sesa Obama

>

Justin Bieber në mesin e përdoruesve të internetit është me më ndikim sesa Barack Obama dhe Dalai Lama, kanë
treguar kërkimet e sajtit Klout.

Kloun i përcjell Twitter, “like” të Facebookut, kërkimet në Google dhe aktivitetet e tjera në rrjetat sociale dhe i vlerëson personalitetet e famshme, varësisht nga paraqitja e deklaratave të tyre në internet, njoftojnë mediet amerikane.

Justin Bieber është në vendin e parë me 100 pikë maksimale, pasi çdo koment i tij në Twitter është përsëritur mbi 5 milionë herë. 

Kjo ka tejkaluar edhe Barack Obamën me 88 pikë, mesazhet e të cilit në Twitter përdoren më vonë “vetëm” 250 mijë herë, e pak më shumë përdoruesit e internetit citojnë këngëtaren e njohur, Lady Gaga, e cila “fitoi” 89 pikë./yp

Advertisements
Postuar te Show-Biz. Komentet te >Justin Bieber më me ndikim sesa Obama Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: