>“Edhe me Djallin bisedoj për interesat e Serbisë”

>

Kështu është përgjigjur presidenti i Serbisë, Boris Tadiq në pyetjen nëse do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçit gjatë bisedimeve të ardhshme. 
Në një intervistë për Blic, Tadiq ka thënë se bisedimet e ardhshme janë planifikuar në nivel ekspertësh ndërsa ende nuk

dihet është planifikuar takim me Thaçin.

“Serbia është e gatshme të hyjë në negociata me Kosovën në javët në vazhdim. Ne e kemi ekipin negociator dhe platformën. Është e qartë se në Prishtinë janë mbajtur zgjedhjet dhe po formohen institucionet. Kuptohet edhe raporti i Dick Martyt e ka tronditur skenën në Kosovë dhe atë botore. Një hetim është mëse i nevojshëm”, ka thënë Tadiq. /indeksonline
Advertisements
Postuar te KOSOVË, RAJONI. Komentet te >“Edhe me Djallin bisedoj për interesat e Serbisë” Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: