>“Batman” në Zvicër

>

Jeb Corliss ka fluturuar me anë të një kostumi të teknologjisë së lartë duke u hedhur nga një lartësi prej 1 mijë e 600 metrash.

Corliss është profesionist në të tilla hedhje dhe

gjatë aventurës së tij të fundit ai arriti një shpejtësi prej 140 km/h midis shkëmbinjve të Zvicrës.

Ai zbriti në tokë pa probleme me anë të një parashute sportive.

Djali nga Kalifornia ka 11 vjet që hidhet nga lartësitë. Jeb është hedhur më parë nga Kulla Eiffel në Paris dhe nga statuja e Krishtit në Rio de Janeiro./tch

Advertisements
Postuar te Kuriozitet. Komentet te >“Batman” në Zvicër Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: