>Genta Ismajli, diva e hiteve

>

Hit këngëtarja Genta Ismajli sapo ka lançuar një këngë të re me titull “Pse ike” të cilën e ka promovuar nëpër xhirimet televizive në televizionet kosovare dhe
nëpër videokasetat e ndryshme.
Mediat zbuluan se kënga është e huazuar, mirëpo kjo aspak nuk i humbi shkëlqimin e këngës, pasi Genta gjithmonë i këndon në mënyrën e saj. 
Genta nuk është as e para e as e fundit që huazon këngë. Në fakt, një numër i madhë i këngëtarëve huazojnë këngë dhe ndonjëherë këngët e huazuara dalin më të mira se origjinali. 

Mbi të gjitha Genta mbetet ajo që është, e dashur dhe e pëlqyer, nuk lëshon pe, gjithmonë qëndron e para.

Advertisements
Postuar te Muzike, Show-Biz. Komentet te >Genta Ismajli, diva e hiteve Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: