>Viti 2010 ,vit i kirurgjisë estetike të Vipave

>

Francesca Cipriani
Është e njohur në Itali nëpër disa emisione dhe reality shoë ,si në Grande Fratellon e edicionit të shtatë dhe në emisionin,, La pupa e il sechione’’ ku edhe ka triumfuar.


Ajo më së shumti u bë e njohur për karakterin e saj specifik,për kalendarin e saj ,,pa perde’’ dhe për dekoltet dhe sytjenat e saja me numër 5 .Gjinjët e saja gjithnjë të mëdhenj erdhën si pasoje e fryrjes ,respektivisht ndërhyrjes kirurgjike.Ajo tashmë dëshiron që ti zmadhoje akoma dhe dëshirë e saj është që jeleku ,gjegjësisht sytjenat e saja të kenë numrin e masës 7.

Ajo thotë se e bëj këtë për të qenë pjesë e Televizionit ,për të notuar në rrjedhat e emisioneve ,për tu bërë objekt bisede dhe për të qenë në qendër të vëmendjes .

Noemi Letizia


Bukuroshja me prejardhje Napolitane ,eks miss Tirreno.Në moshën 18 vjeçara ajo ishte krejtësisht ndryshe .Atebotë në ditëlindjen e saj morri pjesë edhe kryeministri Italian Berlusconi i cili kësaj bukurosheje i dhuroi një dhuratë të vlefshme ari dhe prej aty lindën edhe polemikat gazetareske në Itali.

Një vit më vonë në ditëlindjen e saj të 19-të ajo dukeshte krejt ndryshe :me buzë dhe gjinjë të fryera .Tashmë ajo aspiron që të fitoje titullin Miss kirurgjia Estetike 2010.

Ornella Mutti e Naike Rivelli 


Italianja ,55 vjeçarja Ornella Mutti duket e re dhe në formë.Ajo përpos karrierës së saj të bujshme filmike ,angazhimeve ajo nuk harron qe ti kushtoje kohë ehde vetes dhe dukjes së jashtme.Ajo është paraqitur me një look krejytësisht të ri ,që të le pa frymë; me flokë të verdha duket një bjondinë perfekte me lifting total.Ajo të duket si një Barbie me lëkurë përfekte.

Vajza e saj Naike me një dekollte dhe me një gjoks të mrekullueshëm dhe me një qeshje të ngrehur padyshim ka pamje tjetër ,pra,si e ëma ashtu edhe e bija
Në moshën 50 vjeçare aktorja dhe bukuroshja Italiane është duke përjetuar ndryshime.Ajo mendon se vitet anagrafike nuk llogariten .Madje disa e identifikojnë më një moshë biologjike dhe i japin 39 vjet.

Ajo është dobësuar 12 kg dhe më disa ndërhyrje të vogla ka një trup të mrekullueshëm .

 Heidi MontagKjo bukuroshe e cila është bërë e njohur me emisionin e saj reality në Mtv,, The Hills,, mban numrin më të madh të ndërhyrjeve kirurgjike me gjithsej dhjetë.

Një mini lifting në ballë,botox për të regulluar hundën,injezione për buzët dhe gjoksin ,ndërhyrja në qafë dhe në veshë,dhe gjithashtu heqje yndyrash në pjsën e prapanicës dhe të vitheve .
Edhe përpos këtyre intervenimeve ajo dëshiron të zmadhoje akoma volumin e gjinjëve ,duke thënë se i duken akoma të vogla.


Anna Tatangelo

E zgjedhura e këngëtarit Giggi D’Alessio e cila edhe pse ka patur disa kriza për sa i përket abortimit ,prapseprapë nuk ka hequr dorë nga përmirësimi i pamjes së jashtme.
Këngëtarja italiane krenohet me ndërhyrjet kirurgjike estetike të bëra në gjoksin e saj.


Sara CarboneroGazetarja Spanjolle ,e dashura e kampionit spanjoll portierit Iker Casilas ,ka dashur të festoje përvjetorin e saj me një dhuratë krejtësisht tjetër.Një zmadhim i dekolltes nuk i kanë lënë përshtypje të keqe portierit Casillas.

Ndryshimet në trup ,gjegjësisht gjinjët e saj ,rezikojnë të humbin koncentrimin në fushë të portierit të Real Madridit i cili nga bukuria e saj u rrëmbye edhe atë live përqafoi gazetaren gjatë kampionatit botëror në Futboll Afrika e Jugut 2010.

Cristina Aguilera Nëpër vite këngëtarja ka ndryshuar jashtëzakonisht duke zmadhuar dekolten e saj dhe sytjenat .Në muajt e fundit si duket trupi i sja dhe ndërhyrjet estetike kanë fituar një Cristinë tjetër me linja trupore .Pas shtatzanisë ajo madje është koncentruar kryesisht te gjoksi i saj kështu që edhe mediat botërorë vërejnë vazhdimisht një gjoks krejtësisht tjetër më të madh që ka prosperuar në hap me kohën.

Cristina Del Basso 


Konkuruesja e Grande Fratello 9 në Itali është bërë jashtëzakonisht e njohur në Itali për nga numri 6 i dekolltes apo sytjenave.Ajo dikur ka qenë ndryshe ,siç mund ta vërëni në foto ,kurse me kalimin e kohës ajo ka bërë ndërhyrje kirurgjike ,kryesisht te gjinjët dhe ka arritur të ketë masën më të madhe të sytjenave .Ajo bashkë me Francesca Cipriotin në Itali,famën dhe suksesin e kanë arrijt duke ekspozuar gjinjët nëpër shou programe ,emisione dhe kalendare.

Madje Cristina Del Basso falë trupit dhe performancave të gjoksit ka fituar rol filmik përkrah aktorëve të njohur komik Italian Massimo Boldi etj,në filmin ,,A natale ti sposo’’.
Postuar te Show-Biz. Komentet te >Viti 2010 ,vit i kirurgjisë estetike të Vipave Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: