Stili i Lady Gaga-as: I cuditshëm

Lady Gaga në një intervistë të dhënë një vit më parë për revistën prestigjoze të modës “Vogue” kishte deklaruar se ishte veshur gjithmon në mënyrë ekstreme dhe të ekzagjeruar.
 
Dhe mesa duket ajo nuk kishte gabuar aspak, sepse veshjet e saj vetëm normale nuk mund të duken. Këngëtarja amerikane me origjinë italiane gjithmonë ka dashur të krijojë një stil të sajin, unik dhe të paimitueshëm, të jetë koherente me modën e duke e ndjekur atë me shumë pasion.
 
 

Postuar te Show-Biz. Komentet te Stili i Lady Gaga-as: I cuditshëm Janë të Mbyllura

Vëllezërit "vampirë" në Angli

George dhe Simon janë dy vëllezër që jetojnë në Angli. Fëmijët në Britani i quajnë ata “Cullen boys” që ka lidhje me versionin e filmit dhe romanit “Twilight” për vampirët.

Këta fëmijë vuajnë nga një çrregullim i rrallë e si pasojë nuk mund të ekspozohen në diell si dhe kanë dhëmbë të mprehtë me maje. Sot 13-vjeçari George dhe 11-vjeçari Simon vuajnë nga sëmundja e rrallë gjenetike për shkak të së cilës duken si vampirë.


 Për shkak të sëmundjes ata janë shumë të zbehtë, kanë dhëmbë të mprehtë dhe shpejt digjen në diell. Për këtë arsye duhet të qëndrojnë në shtëpi gjatë ditës dhe nuk guxojnë të merren me sport pasi lodhja e tepërt do tu shkaktonte probleme shëndetësore.

Vëllezërit deri kohë më parë nuk janë lejuar të shkojnë as në shkollë për shkak të gjendjes së tyre, por kohët e fundit janë bërë të popullarizuar falë versionit filmik të “Twilight”.

Vëllezërit -vampirë-, vuajnë nga një sëmundje e rrallëVëllezërit -vampirë-, vuajnë nga një sëmundje e rrallë

Postuar te Kuriozitet. Komentet te Vëllezërit "vampirë" në Angli Janë të Mbyllura

Hiqet skena e nxehtë mes Zholisë dhe Depit

Hiqet skena e nxehtë mes Zholisë dhe Depit

Xhoni Depi dhe Anxhelina Zholi kanë përfunduar xhirimet e komedisë romantike. Tani thuhet se në filmin “The Tourist” është fshirë një skenë nën dush për shkak se Vanesa Paradi është bërë e verdhë nga xhelozia.

Këngëtarja franceze, e cila tashmë ka dy fëmijë me Xhoni Depin, nuk deshi që bashkëshorti i saj të ishte intim në film dhe kishte kërkuar madje që ta lërë fare filmin!

Në fund, si duket kanë arritur një kompromis duke e hequr skenën e dushit.
 

Postuar te Kinematografi. Komentet te Hiqet skena e nxehtë mes Zholisë dhe Depit Janë të Mbyllura

KE:Kosova e korruptuar dhe vend ku gazetarët s’mund të flasin lirshem

Komisioni Evropian ka publikuar raportet e progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe vendet tjera kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian, si dhe paketën e strategjisë së zgjerimit të BE-së.

Komisioni Evropian,  siç raporton Radio Evropa e Lirë,  në këto raporte vlerëson se është arritur pak përparim në shumicën e vendeve të mbuluara me këtë strategji. 
Kroacia është qartë vendi që ka përparuar më së shumti drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian.

Sipas raporteve të Komisionit Evropian, në vendet e Ballkanit Perëndimor dhe në Turqi probleme kryesore mbeten: funksionimi jo i duhur i administratës publike, politizimi i gjyqësorit dhe liria e mediave.
Në anën tjetër, vlerësohet se të gjitha këto vende, në mënyra të ndryshme, kanë qenë të goditura nga kriza financiare.
Vendet që janë më të integruara në skenën globale ekonomike, si: Kroacia, Turqia dhe Serbia, kanë qenë më të goditura, ndërsa vendet si: Kosova, Shqipëria dhe Bosnjë-Hercegovina, që janë më pak të integruara në tregun ndërkombëtar, kanë qenë edhe më pak të goditura.
Sa i përket Kosovës, raporti nënvizon se është arritur një lloj përparimi në disa fusha, ndërsa përparimi më i madh konsiderohet të jetë në aspektet politike, sidomos në procesin e decentralizimit, duke theksuar se janë krijuar disa komuna me shumicë serbe si komuna të reja.
Komisioni Evropian, megjithatë, kritikat ndaj Kosovës edhe kësaj radhe i fokuson kryesisht në mungesën e lirisë së shprehjes – ku thuhet se në Kosovë nuk është e garantuar në praktikë liria e shprehjes – pastaj në ndikimet politike në procesin e emërimit dhe riemërimit të gjykatësve si dhe në luftën jo të duhur kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.
Ndonëse thuhet se Kosova ka filluar t’i bëjë hapat e parë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, nënvizohet se nuk ka ende rezultate të duhura në këtë aspekt.
Si shembull përmendet fakti i deklarimit të pasurisë së politikanëve, ku Komisioni Evropian thekson se ka një mospërputhshmëri të madhe ndërmjet të të ardhurave që deklarohen dhe pasurisë që kanë këta politikanë.
Në këtë kapitull, Komisioni thotë se duket se nuk ka vullnet të duhur nga ana e politikanëve në Kosovë për ta luftuar këtë dukuri.
Në raport përmendet edhe mundësia e nisjes së dialogut për liberalizimin e vizave për Kosovën, mirëpo thuhet se vendimi për këtë i takon Komisionit Evropian si dhe vendeve anëtare të BE-së, ndërsa Kosova duhet t’i përmbushë kriteret nga ana e saj.
Po sot, janë bërë publike edhe opinionet e KE-së për aplikimin zyrtar të Malit të Zi dhe të Shqipërisë për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Përderisa Komisioni sugjeron që Malit të Zi t’i jepet një status kandidati, për Shqipërinë nuk ka qenë në gjendje të sugjerojë një gjë të tillë.
Problem politik në Shqipëri thuhet se është funksionimi jo i duhur i institucioneve demokratike, sidomos i Parlamentit, si dhe mungesa e zgjidhjes së problemit të dialogut politik në mes të qeverisë dhe opozitës
Postuar te KOSOVË. Komentet te KE:Kosova e korruptuar dhe vend ku gazetarët s’mund të flasin lirshem Janë të Mbyllura

Sedorf: Interi nuk është më i rëndësishëm se të tjerët

Derbi lokal ndërmjet Milanit dhe Interit që disa ditë është tema kryesore sportive në Itali. 
 
Veterani holandez në radhët e Milanit, Klarens Sedorf megjithatë këmbëngulë se sfida me Interin nuk është aspak më e rëndësishme se cilado ndeshje tjetër në Serie A.
 

 

“Milan-Inter nuk do të jetë një ndeshje e cila është më e rëndësishme se sa tjerat. Të gjitha sfidat të cilat janë para nesh janë me rëndësi të njëjtë, sepse secila prej tyre vlerësohet njëjtë me pikë”, ka theksuar Sedorf, duke shtuar: “Do të luftojmë deri në ndeshjen e fundit dhe ndaj kujtdo do të mundohemi të marrim maksimumin, pa marrë parasysh në emrin dhe forcën e kundërshtarit”.

Krejt në fund holandezi ka komentuar dhe rolin që kishte në ndeshjen ndaj Barit. “Gjatë karrierës jam mësuar të përshtatem në role të ndryshme. Edhe kur e marrë detyrën pa u pyetur e zbatoj, por më shumë kam dëshirë të luaj menjëherë pas sulmuesve”, ka nënvizuar Sedorf.

Postuar te SPORT. Komentet te Sedorf: Interi nuk është më i rëndësishëm se të tjerët Janë të Mbyllura

Njeriu tatuazh, ngjyros edhe sytë! (video)

Matt Gone nga Portlandi, ka mbuluar 98% të trupit të tij me tatuazhe. Ai u bë i famshëm për tatuazhet e tij lara-lara ne fytyrë, si fushë shahu, ndërsa tashmë ka tatuar dhe pjesën e brendshme të syve, pasi nuk i kishte mbetur me hapësirë boshe në trup.

Specialistët thonë se është shumë e rrezikshme të futet ngjyra në sy për shkak të infeksioneve të mundshme të cilat mund të çojnë deri te verbëria ose humbja e syve.

Mjeku Douglas Meier i cili punon në klinikën në Beaverton thotë se njerëzit që bëjnë gjëra të tilla rrezikojnë shumë, ndërsa shteti i Oklahomas ka ndaluar tatuazhet në sy.

http://www.shekulli.com.al/zotmedia/flv/player.swf

Postuar te Kuriozitet. Komentet te Njeriu tatuazh, ngjyros edhe sytë! (video) Janë të Mbyllura

Swanepoel, e bukur në secilin version

Candice Swanepoel, e bukur në secilin versionCandice Swanepoel, engëlli 22-vjeçar i “Victoria’s Secret”, përsëri pozoi në veshje të brendshme.

Për nevojat e katalogut të ri bukuroshja Candice kësaj radhe e interpretoi “pin up” vajzën, dhe edhe në këtë version duket shkëlqyeshëm, dhe shumica pajtohen se roli i “vajzës së keqe” shumë më mirë i përshtatet.

 

Candice Swanepoel

Candice Swanepoel

Postuar te Fashion, Modë. Komentet te Swanepoel, e bukur në secilin version Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: