70.9 për qind e qytetarëve e dëshirojnë Isa Mustafën në krye të LDK-së

Një hulumtin i bërë nga qendra për studime humanistike Gani Bobi si fituese të zgjedhjeve të 12 dhjetorit ka nxjerr si parti të parë Lidhjen Demokratike të Kosovës, nëse në krye të saj do të jetë kryetari i tanishem i Prishtinës prof.dr. Isa Mustafa.

Hulumtini , mostra e te cilit është 900 respondent, dhe i cila është realizuar gjatë periudhes 23 tetor- 1 nëntor 2010, tregon se qytetarët e Kosovës do të votonin  në 70.9 për qind për LDK,  nëse kryetar i saj zgjidhet Isa Mustafa dhe i njejti kandidohet për kryemister të
vendit.

Postuar te KOSOVË, POLITIKË. Komentet te 70.9 për qind e qytetarëve e dëshirojnë Isa Mustafën në krye të LDK-së Janë të Mbyllura

Katër femrat më të “nxehta” të FACTOR X

1.Lucie JonesRevista britanike ASK MEN ka publikuar listen me emrat e femrave më të nxehta finalist të FACTOR X

TopLajm ju sjell fotot e këtyre pjesëmarrëseve të njërit ndër spektakleve më të shikuar në Britani

2.Coco Lloyd

3.Katie Waissel

4.Layla Manoochehri

Postuar te Fashion, Modë, Show-Biz. Komentet te Katër femrat më të “nxehta” të FACTOR X Janë të Mbyllura

Përfundon takimi Sejdiu-Mustafa

LDK, mbyllet takimi Sejdiu-MustafaPas disa orësh bisedime, sapo ka përfunduar takimi mes kryetarit të LDK-së, Fatmir Sejdiu dhe kreut të komunës së Prishtinës, Isa Mustafa. 

 
Para pak castesh, i pyetur mbi rezultatet e takimit, Sejdiu tha vetëm se ishte një mbledhje në kuadër të përgatitjeve për Kuvendin e nesërm të partisë.

Pra, nuk ka ende një tërheqje të Sejdiut sic pritej nga mediat dhe nuk duket as ndonjë marrëveshje.

Burime nga LDK bëjnë të ditur se nesër në kuvend mund të shkojë puna deri tek votimi i fshehtë nga delegatët dhe pasi të propozohet edhe Isa Mustafa, mund të jenë të dy në garë për kreun e partisë.


Postuar te KOSOVË, POLITIKË. Komentet te Përfundon takimi Sejdiu-Mustafa Janë të Mbyllura

Ja kënga e re e Michael Jackson (video)

Nëna e Michael Jackson ka vendosur të publikoj këngen e pa degjuar asnjëherë më parë të këngetarit të ndjerë.
Kënga titullohet “Opis None
Ajo thotë se të drejtat për publikim I ka vetë ajo.
topLajm ju sjell këtë këngë.  

http://www.youtube.com/v/8eq9xRB8OaY?fs=1&hl=en_US

Postuar te Muzike, Show-Biz. Komentet te Ja kënga e re e Michael Jackson (video) Janë të Mbyllura

Behrami shënoi gol në Birmingham

Në ndeshjet e sotme të Premier League të Anglisë, ndër dy rezultate deri diku befasuese, është edhe barazimi i skuadrës së Valon Behramit në Birmingem kundër skuadrës homonime Birmingham City, si dhe humbja e Tottenhamit nga Boltoni.  

Në paraqitjen e dytë për West Hamin, pas një lëndimi dhe largimi disa mujor nga fusha e gjelbër, Behrami madje shënoi edhe golin e dytë për skuadrën e vet dhe për epërsinë 2:0, por për fat të keq vendësit deri në fund të ndeshjes arritën ta barazojnë rezultatin. 
Sigurisht se me dëshirën e madhe për lojë dhe formën e tij të mirë, Behrami do të mund t’’i ndihmojë shumë West Hamit në vazhdim të kampionatit, për tu larguar nga zona e rrezikut dhe nga rënia në një rang më të ulët garash./koha

Rezultatet    

Bolton W.              4 – 2    Tottenham H.
Birmingham C.     2 – 2    West Ham U.
Blackburn R.         2 – 1    Wigan Athletic
Blackpool              2 – 2    Everton
Fulham                  1 – 1    Aston Villa
Manchester U.      2 – 1    Wolverhampton W.
Sunderland           2 – 0    Stoke C.

Postuar te SPORT. Komentet te Behrami shënoi gol në Birmingham Janë të Mbyllura

Apartamenti i Gucci-t me qira, 60 mijë USD në muaj

Apartamenti i Gucci-t me qira, 60 mijë USD në muajApartamenti që ndodhet në Olympic Tower, 14 dhoma gjumi, 9 banjo dhe dritare pothuajse në të gjithë muret e jashtme për të soditur një pamje të mrekullueshme në pjesën më të madhe të qytetit

 

Familja Gucci kërkon një qiramarrës për apartamentin e saj në New York…vlera që duhet të paguhet cdo muaj është 60 mijë dollarë!
Gjithsej apartamenti është 930 metra katrorë dhe ndodhet në dy kate.

Në një intervistë për “Wall Street Journal”, motrat Alessandra dhe Allegra Gucci, kujtojnë më nostalgji festat e kaluara në këtë vend, me të atin Maurizio Gucci, kur ai ishte ende në jetë.
Postuar te Kuriozitet. Komentet te Apartamenti i Gucci-t me qira, 60 mijë USD në muaj Janë të Mbyllura

Dasma Ruse (video)

Me një popullësi jashtëzakonishtë të madhe dhe me teritor më të madhë në botë, Rusia është vlersuar si vend i kontrasteve të mëdha.

Përvec lëtërsisë, sportit, gazit, ruletës ruse dhe vajzave të bukura, Rusia njihet edhe për dhunë në familje.

60 përqind e martesa janë të dështuara dhe 65 përqind e qytetarëve janë pianec kronik nga e dashura e tyre vodka, thuhet në disa raporte sociale në Rusi.

Ne do ju prezentojmë një përleshje familjare të dy familjeve ruse para një kishe, ku kishin shkuar për të celebruar martesën e dy te rinjëve.

E gjithë situate ka dalë nga kontrolli dhe grushtat dhe shkelmat kanë zëne vendin e puthjeve.

 

http://www.youtube.com/v/CS9oErCkwvk?fs=1&hl=en_US

Postuar te Kuriozitet. Komentet te Dasma Ruse (video) Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: