Yllka Kuqi: Muzika me beri bashk me Princin e Enderrave

Këngëtarja Yllka Kuqi ne nje intervist tregon vetën përballë psikologjisë dhe muzikës, momentet kur është njohur me Astritin, të fejuarin e saj dhe planet për martesë.
Janë të pakta ato këngëtare që shprehen bukur e qartë edhe në të folur. Yllka Kuqi hyn te këto. Është përzgjedhëse e mjaft e qetë në rrëfimin e saj. E gjitha kjo e ka një arsye, ajo para se të jetë këngëtare është psikologe. 

Dhe këtë vit vazhdon masterin për Psikologji Klinike. Në këtë intervistë ajo flet pa doreza, tregon për fillimet në muzikë, profesionin e saj si psikologe dhe nuk nguron të thotë se, edhe vetë ka shkuar te një i tillë. Tregon për dashurinë e saj 9 vjeçare, momentet kur është njohur me djalin muzikant dhe se si ai i propozoje fejesën me këngën “Dhe të dua ty”. Të gjitha këto Yllka i rrëfen në një moment shumë të bukur të jetës së saj…

Pothuajse shumica e këngëve të mia janë realizuar në Shqipëri, ose kanë konkuruar në festivalet atje. Më herët kam ardhur më shumë për punë, rreth muzikës, ndërsa tani, me rrugën e re vij shumë shpesh edhe për pushim dhe relaksim. Më pëlqen Shqipëria.
Postuar te Show-Biz. Komentet te Yllka Kuqi: Muzika me beri bashk me Princin e Enderrave Janë të Mbyllura

James Blunt me këngë i trembë talebanët!

James Blunt thotë se mund të përfundojë luftën në Afganistan. Këngëtari britanik beson se të kënduarit e tij mund të detyrojnë Talibanët që të dorëzohen. “Nëse unë nuk mund ta bëjë këtë, kush mund ta bëjë?”, pyet Blunt i cili dikur shërbeu në ushtri dhe ishte në mision në Kosovë. 

Ai pohon se ka pasur mjaft të konfliktit dhe deshironë të zgjidhë problemin në Afganistan. “Unë do të shkoj atje për Krishtlindje dhe tu këndojnë Talibanëve, deri sa të dorëzohen”, tha këngetari.

Blunt pritej të vizitonte ushtarët gjashtë muaj më parë, por aeroplani i tij kishte probleme, dhe planet e tij deshtuan. “Kam kërkuar të shkoj atje dhe të trembë talebanët”, thotë autori i Hitit “You’re Beautiful ” Ai erdhi afër Afganistanit dhe qëndroi në kampin me 120 ushtarë, por aeroplani C-17 i cili është dashur ta dergoje ate, papritmas u prishë.
Postuar te Show-Biz. Komentet te James Blunt me këngë i trembë talebanët! Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: