Whitney Houston absolutisht ndriçuese!

Whitney Houston

Shiko Whitney Houston së bashku me nënën e saj Cissy absolutisht ndriçuese në mbrëmjen e 29 shtatorit 2010 për hir të shtatë vjetorit të mbrëmjes bamirëse “Black Ball” të Alicia Keys “Keep A Child Alive”  të mbajtur në New York City.

Foto:Kevin Mazur/Wireimage
Foto:Kevin Mazur/Wireimage 


Foto:Kevin Mazur/Wireimage


Postuar te Show-Biz. Komentet te Whitney Houston absolutisht ndriçuese! Janë të Mbyllura

Gabimi Fatal Në “Australia’s Next Top Model“

Pra, kjo është arsyeja pse finalja e “America’s Next Top Model” nuk transmetohen “live”.


Sarah Murdoch moderatore në “Australia’s Next Top Model“ aksidentalisht njoftoi vajzën e gabuar si fituese të ciklit të 6-të të “Australia’s Next Top Model“. 
Gabimi i madh u bë në televizion drejtpërdrejtë para audiencës, para dy kandidateve finaliste dhe para familjeve të tyre. Si do që të jetë, dy modelet finaliste përjetuan humbjen dhe fitoren në të njejtë kohë

“Australia’s Next Top Model” njoftimi i gabuar

http://www.youtube.com/v/MqiD0KTZrKE?fs=1&hl=en_US&rel=0

Postuar te Show-Biz. Komentet te Gabimi Fatal Në “Australia’s Next Top Model“ Janë të Mbyllura

Po, po, termet!

Ministria e Energjisë dhe Minierave konfirmoi tërmetin e mbrëmshëm, rreth orës 22:23 sipas kohës lokale, me magnitudë 3.9 sipas shkallës Rihter, përkatësisht me intensitet V-VI ballë të Merkalit.


Në njoftimin për media bëhet e ditur se duke u bazuar në Rrjetin Sizmik të Kosovës dhe
Qendrës Sizmike Euro-Mediterane, si dhe në analizën numerike të Divizionit Sizmologjik të Kosovës epiqendra e këtij tërmeti ishte 7 km veri perëndim të Preshevës dhe 18 km Jug lindje të Gjilanit, respektivisht në koordinatat: 42.31, (latituda) dhe 20.65 (longituda), ndërsa thellësia hipoqendrore ishte 2.7 km.
Për shkak të thellësisë së përfillshme të vatrës së tij, tërmeti në fjalë është ndier dukshëm nga banorët e vendit tonë.
Deri më tani Divizioni Sizmik nuk posedon të dhëna lidhur me dëmtimet eventuale në zonën epiqendrore

Postuar te KOSOVË, RAJONI. Komentet te Po, po, termet! Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: