Edona Llalloshi fejohet

Edona Llalloshi është një këngëtare shumë e pëlqyer në Kosovë por edhe në Shqipëri. Ajo çdo vit gjatë sezonit veror performon “live” në një nga lokalet në Durrës, e shoqëruar gjithmonë nga i ati Rahmani, të cilin e ka edhe menaxher. 


Edona para disa viteve ka qenë e martuar me një biznesmen kosovar i cili jetonte dhe punonte në Zvicër.
Lajmi për martesën e saj atë kohë ishte përcjellë nga të gjitha mediat kosovare, pasi këngëtarja pati realizuar një dasëm glamuroze e përcjellë me kamera dhe e trasmetuar drejtpërdrejtë edhe në disa televizione në Prishtinë. Por, një vit më vonë erdhi dhe lajmi për ndarjen nga biznesmeni, pasi kjo martesë ishte një dështim për këngëtaren, derisa kishte pasur mosmarveshje në çift dhe e gjitha përfundoi në divorc.


“Kam kalur 12 muaj që as armikut nuk do ia dëshiroja”, ka theksuar atë kohë këngëtarja në prononcim për mediat. 


Që nga ajo kohë Edona nuk është prononcuar asnjëherë për shkaqet që dërguan këngëtaren drejt divorcit, por ka theksuar se ka qenë një nga gabimet më të mëdha që ka bërë ajo në jetë. Aktiviteti i saj nuk ndaloi aspak, pasi ajo përkushtohet më shumë në muzikë duke realizuar disa albume muzikore dhe duke performuar nëpër koncerte e mbrëmje të ndryshme. Kanë kaluar katër vite që nga dështimi në martesën e parë dhe ja ku vijnë lajme pozitive për jetën private të Edona Llalloshit. 


Këngëtarja përsëri është fejuar dhe ka gjetur njeriun e zemrës me të cilin pritet dhe të kurorëzojë lidhjen e saj. Nuk dihen akoma detaje se si janë njohur Edona dhe i zgjedhuri i saj por në javët në vazhdim do t’u japim më shumë informacion. Gjithashtu në një intervistë për mediat në Kosovë, Edona ka treguar për karrierën e saj si këngëtare, si dhe vilën e re që ajo ka blerë në një qytezë të re që është ndërtuar në Prishtinë. 

Postuar te Show-Biz. Komentet te Edona Llalloshi fejohet Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: