Top-prapanicat e planetit

Revista e njohur “Entertainment”, ka përpiluar listën e 20 prapanicave më të bukura të shoubiznesit. Dhe në krye të kësaj liste, këtë herë gjendet zeshkania seksi Kim Kardashian, e cila ka marrë numrin më të madh të votave, ndërsa pas saj vijnë bukuroshet tjera Jennifer Lopez dhe Beyonce. Në top-dhjetëshe gjenden edhe Jessica Biel, Lady Gaga, Shakira, Rihanna, Sofia Vergara, Katy Perry dhe Jessica Alba.


Kim Kardashian


Tashmë është e njohur se është pikërisht prapanica e saj rrumbullake dhe e bukur, që e ka bërë të famshme zeshkanen Kim Kardashian dhe ajo është e vetëdijshme për këtë, prandaj një kujdes të veçantë i kushton pikërisht kësaj pjese të trupit.


Jennifer Lopez
Vite me radhë Jennifer Lopez ka qenë pronare e titullit të prapanicës më seksi dhe më të bukur në shoubiznes, por duket se me kalimin e viteve, ky fakt fillon të zbehet dhe se ajo duhet t’u lëshoj vend bukurosheve të tjera, por edhe vendi i dytë është një çmim i mjaftueshëm.
Beyonce Knowles
Ndoshta nuk e ka prapanicën më të bukur, por ajo di mjaft mirë ta tund dhe ta dridh në skenat e koncerteve dhe videoklipet e sa. Edhe vet Beyonce ka deklaruar shumë herë se ndjehet krenare me prapanicën e saj të madhe. S’ka dyshim se po.
Jessica Biel

Se Jessica Biel ka një prapanicë të bukur dhe seksi, e dëshmon edhe fakti se ajo të dashur e ka zemërthyesin Justin Timberlake. Edhe Jessicaa nuk e ka problem të reklamoj prapanicën e saj seksi, por vazhdimisht vesh kreacione të cilat e nxjerrin në pah këtë veti trupore të saj.
Postuar te Show-Biz. Komentet te Top-prapanicat e planetit Janë të Mbyllura

Top-prapanicat e planetit

Revista e njohur “Entertainment”, ka përpiluar listën e 20 prapanicave më të bukura të shoubiznesit. Dhe në krye të kësaj liste, këtë herë gjendet zeshkania seksi Kim Kardashian, e cila ka marrë numrin më të madh të votave, ndërsa pas saj vijnë bukuroshet tjera Jennifer Lopez dhe Beyonce. Në top-dhjetëshe gjenden edhe Jessica Biel, Lady Gaga, Shakira, Rihanna, Sofia Vergara, Katy Perry dhe Jessica Alba.


Kim Kardashian


Tashmë është e njohur se është pikërisht prapanica e saj rrumbullake dhe e bukur, që e ka bërë të famshme zeshkanen Kim Kardashian dhe ajo është e vetëdijshme për këtë, prandaj një kujdes të veçantë i kushton pikërisht kësaj pjese të trupit.


Jennifer Lopez
Vite me radhë Jennifer Lopez ka qenë pronare e titullit të prapanicës më seksi dhe më të bukur në shoubiznes, por duket se me kalimin e viteve, ky fakt fillon të zbehet dhe se ajo duhet t’u lëshoj vend bukurosheve të tjera, por edhe vendi i dytë është një çmim i mjaftueshëm.
Beyonce Knowles
Ndoshta nuk e ka prapanicën më të bukur, por ajo di mjaft mirë ta tund dhe ta dridh në skenat e koncerteve dhe videoklipet e sa. Edhe vet Beyonce ka deklaruar shumë herë se ndjehet krenare me prapanicën e saj të madhe. S’ka dyshim se po.
Jessica Biel

Se Jessica Biel ka një prapanicë të bukur dhe seksi, e dëshmon edhe fakti se ajo të dashur e ka zemërthyesin Justin Timberlake. Edhe Jessicaa nuk e ka problem të reklamoj prapanicën e saj seksi, por vazhdimisht vesh kreacione të cilat e nxjerrin në pah këtë veti trupore të saj.
Postuar te Show-Biz. Komentet te Top-prapanicat e planetit Janë të Mbyllura

Beckham tradhton Victoria-n me prostituta

Ylli i futbollit britanik dhe atij ndërkombëtar David Beckham është akuzuar se ka tradhëtuar bashkëshorten duke shkruar me prostituta.

Eshtë revista amerikane “InTouch” që ka publikuar një intervistë me ish-prostitutën 26 vjece, Irma Nici, e cila vihet në qëndër të një tjetër skandali seksual pas atij të ëane Roonit disa javë mëparë.
“’Beckham kapet duke tradhëtuar Victoria-n’. ‘Tadhëtia e fundit’” këto janë dy titujt e kësaj reviste.
Sipas rrëfimit të prostitutës që paguhej 10 mijë dollë në natë, Bekam ka paguar për një seancë seksi me dy prostita në të njëjtën kohë duke mos përdorur prezervativ.


Mediat amerikane e kanë përshkruar rrefimin e prostitutës, si zbulimin e jetës së fshehtë e të shfrenuar të Beckham jashtë shtratit bashkëshortor.


Ish-kapiteni kombëtares angleze ka deklaruar se cfarë është publikuar në revistë është totalisht jo e vërtetë dhe qesharake dhe se ai do të hedhë në gjyq revistën për shpifje.


“Fatkeqësisht jetojmë në një botë kur revistat publikojnë dhe besojnë se mund t’i shpëtojnë shpifjeve që marrin përsipër t’i botojnë. Ne jemi duke ngritur padi për shpifje ndaj kësaj reviste” ka deklaruar David Beckham

Postuar te Show-Biz. Komentet te Beckham tradhton Victoria-n me prostituta Janë të Mbyllura

Beckham tradhton Victoria-n me prostituta

Ylli i futbollit britanik dhe atij ndërkombëtar David Beckham është akuzuar se ka tradhëtuar bashkëshorten duke shkruar me prostituta.

Eshtë revista amerikane “InTouch” që ka publikuar një intervistë me ish-prostitutën 26 vjece, Irma Nici, e cila vihet në qëndër të një tjetër skandali seksual pas atij të ëane Roonit disa javë mëparë.
“’Beckham kapet duke tradhëtuar Victoria-n’. ‘Tadhëtia e fundit’” këto janë dy titujt e kësaj reviste.
Sipas rrëfimit të prostitutës që paguhej 10 mijë dollë në natë, Bekam ka paguar për një seancë seksi me dy prostita në të njëjtën kohë duke mos përdorur prezervativ.


Mediat amerikane e kanë përshkruar rrefimin e prostitutës, si zbulimin e jetës së fshehtë e të shfrenuar të Beckham jashtë shtratit bashkëshortor.


Ish-kapiteni kombëtares angleze ka deklaruar se cfarë është publikuar në revistë është totalisht jo e vërtetë dhe qesharake dhe se ai do të hedhë në gjyq revistën për shpifje.


“Fatkeqësisht jetojmë në një botë kur revistat publikojnë dhe besojnë se mund t’i shpëtojnë shpifjeve që marrin përsipër t’i botojnë. Ne jemi duke ngritur padi për shpifje ndaj kësaj reviste” ka deklaruar David Beckham

Postuar te Show-Biz. Komentet te Beckham tradhton Victoria-n me prostituta Janë të Mbyllura

Meshkujt apo Femrat?

Femrat duhet të dorëzohen, pasi meshkujt kanë një tru 9 % më të madh? Gjithashtu, sipas një studimi, “materia gri” është 6 herë më e madhe tek meshkujt se sa tek femrat.

Gjithsesi, studimet e kanë balancuar pikën e dytë, pasi femrat kanë më shumë “materie të bardhë”, e cila bën të mundur komunikimin mes disa zonave të trurit.

Por nëse në fillim gjithçka u duk e lehtë për meshkujt, femrat parakalojnë edhe në sasinë e “neuroneve pasqyrë”, çka e bën seksin e dobët edhe më të ndjeshëm.

“Pavarësisht zbulimeve të fundit, truri ngelet një nga organet më misterioze”, shprehet studiuesja Anne Fausto-Sterling nga Brown University në Rhode Island.

Postuar te SHKENCË. Komentet te Meshkujt apo Femrat? Janë të Mbyllura

Meshkujt apo Femrat?

Femrat duhet të dorëzohen, pasi meshkujt kanë një tru 9 % më të madh? Gjithashtu, sipas një studimi, “materia gri” është 6 herë më e madhe tek meshkujt se sa tek femrat.

Gjithsesi, studimet e kanë balancuar pikën e dytë, pasi femrat kanë më shumë “materie të bardhë”, e cila bën të mundur komunikimin mes disa zonave të trurit.

Por nëse në fillim gjithçka u duk e lehtë për meshkujt, femrat parakalojnë edhe në sasinë e “neuroneve pasqyrë”, çka e bën seksin e dobët edhe më të ndjeshëm.

“Pavarësisht zbulimeve të fundit, truri ngelet një nga organet më misterioze”, shprehet studiuesja Anne Fausto-Sterling nga Brown University në Rhode Island.

Postuar te SHKENCË. Komentet te Meshkujt apo Femrat? Janë të Mbyllura

Somalia i premton Pacollit njohje te reja

Behgjet Pacolli është ftuar për t’u takuar me përfaqësuesit e Qeverisë së Somalisë, me c’rast z. Pacolli i ka falenderuar autoritetet Somaleze për njohjen e pavarësisë së Kosovës. 


Përfaqësuesit Somalezë shprehen vlerësime të larta për punën lobuese që z. Pacolli po bënë vecanërisht në vendet e Afrikës. Kryeministri, zvkryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Somalisë u zotuan të vazhdojnë ngushtë bashkëpunimin me z. Pacolli, për të lobuar në vendet Afrikane në mënyrë që sa më shpejtë këto shtete ta njohin pavarësinë e Kosovës.
Presidenti i AKR-së, z. Pacolli në krye të një delegacioni të AKR-së ishin të ftuar mbrëm për të përcjellë Nismën Globele të Clintonit, ku nikoqir ishte ish Presidenti i SHBA-ve, z. Bill Klinton. Prezent ishin ishSekretarja e shtetit, Madeline Albright, Wesley Clark, Chelsea Clinton, Ambasadorja Esther Coopersmith dhe përfaqësues politik nga Nju Jorku. Ky takim u mbajt në Muzeun e Arteve Natyrore, ku Presienti i AKR-se, z. Behgjet Pacolli dhe delegacioni nga AKR, patën shancin të faleneronin z. Bill Klinton për gjithë punën e madhe që ka bërë për Kosovën duke e siguruar atë se populli i Kosovës do ti jetë gjithmonë mirenjohës.


Gjatë ditës z. Pacolli ka zhvilluar takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Tongas në OKB. Kreu i AKR-së e njoftoj Ambasadorin për udhtimin e tij në Tonga në 1982, kur z. Pacolli ishte takur me Mbretin e këtij vendi, me crast Ambasaroi shprehu kënaqësinë që një kosovarë ishte takur me Lartmadhërin e tij Mbretin e Tongas. z. Pacolli informoj gjerësisht Ambasadorin për zhvillimet aktuale politike në Kosovë. Kryeministri i Tongas nuk kishte arritur të marrë pjesë në takimin e OKB-së, por me iniciativën e Ambasadorit te ketij vendi, Kreu i AKR-se,z. Pacolli do të udhëtoj në Tonga, në muajin tetor, për tu takuar me Kryeministrin dhe me Mbretin e Tongas.


Sot z. Pacolli ka planifikaur një sërë takimesh me Ministra të Jashtëm të disa vendeve dhe raporti për këto do të përcillet për media meniheherë pas takimeve.

Postuar te KOSOVË, POLITIKË. Komentet te Somalia i premton Pacollit njohje te reja Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: