Hoxhaj ia pren shiritin edhe dy shkollave

POLITIKË: Nesër, datë 6 shtator 2010, duke filluar nga ora 11:00, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj dhe shefi i Zyrës nderlidhese të Luksemburgut në Kosovë, Pierre Weber, do të vizitojnë shkollën fillore (të renovuar) “Muharrem Shemsedini”, në Fshatin e Vjetër në Ferizaj.
Po të njëjtën ditë, ministri Hoxhaj do të merr pjesë në përurimin e dy shkollave të reja në Ferizaj, të cilat janë investim i MASHT-it.
Në orën 12:00 bëhet përurimi i shkollës së re fillore në rrugën “Hasan Prishtina”, ndërsa në orën 12:30 përurohet shkolla e re fillore “Tefik Çanga”
Postuar te POLITIKË. Komentet te Hoxhaj ia pren shiritin edhe dy shkollave Janë të Mbyllura

Hoxhaj ia pren shiritin edhe dy shkollave

POLITIKË: Nesër, datë 6 shtator 2010, duke filluar nga ora 11:00, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj dhe shefi i Zyrës nderlidhese të Luksemburgut në Kosovë, Pierre Weber, do të vizitojnë shkollën fillore (të renovuar) “Muharrem Shemsedini”, në Fshatin e Vjetër në Ferizaj.
Po të njëjtën ditë, ministri Hoxhaj do të merr pjesë në përurimin e dy shkollave të reja në Ferizaj, të cilat janë investim i MASHT-it.
Në orën 12:00 bëhet përurimi i shkollës së re fillore në rrugën “Hasan Prishtina”, ndërsa në orën 12:30 përurohet shkolla e re fillore “Tefik Çanga”
Postuar te POLITIKË. Komentet te Hoxhaj ia pren shiritin edhe dy shkollave Janë të Mbyllura

Myslimanet ne Kosove te pakenaqur

KOSOVË: Pikerisht ne diten kur ne Prishtine eshte peruruar katedralja “Nene Tereza”, persona nga komuniteti mysliman, vetem pak metra larg katedrales kane vendosur nje pano te madhe me foto te besimtareve islam ne Kosove qe nuk kane vend ku ti kryejne ritualet e lutjeve. Ne kete pano eshte kerkuar edhe nga Qeverija qe tu beje zgjidhje myslimaneve ne Kosove.

Postuar te KOSOVË. Komentet te Myslimanet ne Kosove te pakenaqur Janë të Mbyllura

Besa apo Trepca 89

SPORT: Skuadra e Trepçës ’89 në Pejë udhëton për të fituar e jo për shëtitje. Tha lojtari i ekipit mitrovicas, Shpëtim Idrizi. Trepça ’89 sot nga ora 16:00 takohet me Besën në Pejë.
Sulmuesi i Besës, Haxhi Zeka, thotë se në të kaluarën skuadra e tij ka fituar shumicën e përballjeve që janë luajtur në Pejë me “xehetarët”. Ai shpreson që tradita të vazhdojë.

Ne kuader te javes se peste se Raiffaisen Super Liges se Kosoves ne Futboll sot zhvillohen keto ndeshje 
Besa – Trepça ’89
Vëllaznimi – Drenica
Trepça – Flamurtari
Hysi – Ballkani

Postuar te SPORT. Komentet te Besa apo Trepca 89 Janë të Mbyllura

Besa apo Trepca 89

SPORT: Skuadra e Trepçës ’89 në Pejë udhëton për të fituar e jo për shëtitje. Tha lojtari i ekipit mitrovicas, Shpëtim Idrizi. Trepça ’89 sot nga ora 16:00 takohet me Besën në Pejë.
Sulmuesi i Besës, Haxhi Zeka, thotë se në të kaluarën skuadra e tij ka fituar shumicën e përballjeve që janë luajtur në Pejë me “xehetarët”. Ai shpreson që tradita të vazhdojë.

Ne kuader te javes se peste se Raiffaisen Super Liges se Kosoves ne Futboll sot zhvillohen keto ndeshje 
Besa – Trepça ’89
Vëllaznimi – Drenica
Trepça – Flamurtari
Hysi – Ballkani

Postuar te SPORT. Komentet te Besa apo Trepca 89 Janë të Mbyllura

Afganet terheqin kursimet

BOTA: Klientët e bankës më të madhe afgane, banka private e Kabulit, janë mbledhur sërish para sporteleve për të tërhequr të gjitha kursimet e tyre. Kjo është dita e dytë që një gje ë tillë po ndodhë pas raportimeve për korrupsion të nivelit të lartë që është raportuar në mediat amerikane. 

Ndërkohë janë shtuar edhe masat e sigurisë në zyrën qëndrore të Bankës së Kabulit. Shmë klientë thonë se ata kanë humbur besimin në bankë, ndërsa ka të tjerë që thonë se ju duhen para në dorë pasi po ofron festa e Bajramit. 

Shefi i Bankës Qëndrore afgane, Abdul Kadir Fitrat, ka ri-siguruar depozitorët se paratë e tyre janë të sigurta në bankës e Kabulit. 

Postuar te Bota. Komentet te Afganet terheqin kursimet Janë të Mbyllura

Afganet terheqin kursimet

BOTA: Klientët e bankës më të madhe afgane, banka private e Kabulit, janë mbledhur sërish para sporteleve për të tërhequr të gjitha kursimet e tyre. Kjo është dita e dytë që një gje ë tillë po ndodhë pas raportimeve për korrupsion të nivelit të lartë që është raportuar në mediat amerikane. 

Ndërkohë janë shtuar edhe masat e sigurisë në zyrën qëndrore të Bankës së Kabulit. Shmë klientë thonë se ata kanë humbur besimin në bankë, ndërsa ka të tjerë që thonë se ju duhen para në dorë pasi po ofron festa e Bajramit. 

Shefi i Bankës Qëndrore afgane, Abdul Kadir Fitrat, ka ri-siguruar depozitorët se paratë e tyre janë të sigurta në bankës e Kabulit. 

Postuar te Bota. Komentet te Afganet terheqin kursimet Janë të Mbyllura
Këtë e pëlqejnë %d blogues: