>Ema Andrea kërkon divorcin në gjykatë

>

Martesa e Ema Andreas, aktores së suksesshme shqiptare, kishte marrë fund prej afro një dekade. E megjithatë, artistja vetëm dje ka vendosur t’i drejtohet gjykatës për të kërkuar zyrtarisht divorcin nga bashkëshorti i saj, Kostandin Kapo. Në kërkesën e dorëzuar në gjykatë, pedagogia e Akademisë së Arteve, shprehet se martesa me Kapon e ka humbur qëllimin dhe se nuk mund të bashkëjetojnë më me njëri-tjetrin.

 “Jemi njohur me dashuri me njeri-tjetrin, ndërsa vitet e para të martesës kemi kaluar mirë së bashku. Me kalimin e viteve, kemi vërejtur mospërputhje mendimet dhe karakteresh dhe për këtë shkak prej 10 vitesh lidhja jonë është jofunksionale, e që prej kësaj kohë kemi jetuar të veçuar nga njeri-tjetri. Jemi përpjekur në disa raste të shpëtojmë martesën tonë, por rezulton që të gjitha përpjekjet në koha kanë rezultuar të paefektshme”, – shprehet aktorja, e cila ka pasur një diferencë moshe me Kapon prej 14 vitesh.

 Ema Andrea i ka kërkuar gjykatës t’i besojë dhe kujdestarinë e vajzës së vetme, Sara, të cilën e ka sjellë në jetë gjatë lidhjes martesore me Kapon.. Pak muaj më parë në faqet e suplementit “Bluethooth” të “Gazeta Shqiptare”, u publikua një lajm lidhur me jetën private të aktores mjaft të suksesshme Ema Andrea. Pedagogia e Akademisë së Arteve prej disa kohësh është në lidhje dashurie me një regjisor të ri. Ai quhet Ergys Lubonja dhe duket se i ka rrëmbyer zemrës, Emës, e cila vetëm këto ditë ka vendosur të ndërmarrë hapat për zgjidhjen ligjore të martesës së saj me Kostandin Kapon, me të cilin lidhi martesë në vitin 1994./bw
Postuar te Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>E ngopur me meshkuj, deklaron dashurinë për femrat

>

Ylli i grupit ‘N-Dubz’, Tula “Tulisa” Contostavlos do të donte të kishte lindur lesbike
sepse është e bindur se ‘femrat janë shumë më të mira në lidhje sesa meshkujt”. Këngëtarja është e frustruar me të dashurit e saj, të cilët ‘ia bëjnë rrëmujë trurin’ dhe është këmbëngulëse se romancat e seksit të njëjtë, janë më të mira.

Dhe Tula e pranon se ka dëshirë të jetë lesbike.

“Nuk e dua një mashkull. Në të vërtetë dua një femër. Jam në pikën e shpërthimit. Meshkujt të bëjnë rrëmujë trurin. Do të dëshiroja të isha lesbike. Femrat i trajtojnë njerëzit më mirë në një lidhje. Ato nuk kanë një penis që të mendojë për ta”, ka thënë ajo.

Tulisa pas vetes ka një varg dështimesh, duke përfshirë edhe atë të fundit me DJ Adam Bailey./yp

Postuar te Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>Dashurohet Shania Twain

>

Këngëtarja Shania Twain në një deklaratë për mediat ka pranuar se tashme ajo është e dashuruar e 
ndërsa miqte e saj kanë festuar me te.
Zëdhënësi i këngëtares e kishte konfirmuar lajmin ditën e hënë, ndërsa tani është vete ajo që ka folur me plot lumturi për lidhjen e saj të re.
“Në dy vitet e fundit, si e ndarë nga bashkëshorti, kam pasur nevojë për dikë tjetër. Kur flas për dashuri, jam e ngazëllyer të shkëmbej ca lajme personale me ju, jam e dashuruar!
Frederic Nicolas Thiebaud është dhurata ime e vërtet si kompensim për gjithë këtë kohë, mik i kuptueshëm, një dashuri fantastike e cila ka lulëzuar nga miqësia. Fred dhe unë jemi të lumtur të bëjmë publike lidhjen tonë”, u shpreh Twain.
Postuar te Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>Kuku sa e nxehtë

>

Sophie Reade, është e lindur më 1989 dhe është njëra nga modelet më të nxehta të skenës
së modës në Angli.Shiheni vetë!
Postuar te Fashion, Seks dhe Dashuri. Komentet "Off"

>Eva Angelina ju uron vitin e ri 2011 (+18)

>

Eva Angelina është lindur më 14 Mars, 1985, SHBA.
Është modele e nxehtë për të rritur dhe famën e saj e ka arritur duke prezantuar veshje të brendshme për shtëpitë më të njohura të modës në SHBA dhe Evropë. Ky është sesioni i ri i fotografive të bukuroshes, që dorën në zemër, çmend çdo mashkull! Kënaquni!/ypPostuar te Fashion, Modë, Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>Angelina Jolie: Brad Pitt i perkryer ne shtrat

>

Angelina Jolit thote se Bred Pitt ploteson idealin e saj per mashkullin e perkryer.

Aktorja, e cila thuhet se do te martohet ne nje dasme indiane me Pitt, me te cilin ka gjashte femije, thote se ne moshen 35 vjecare, ajo perfundimisht ka gjetur formulen per dashurine e gjate dhe te qendrueshme.
“Duhet te keni te njejtat qellime dhe te njejtat shpresa dhe endrra dhe ideale. Kjo eshte e rendesishme ne cdo lidhje.
Une jam si edhe shumica e njerezve. Vini ne nje moment ne jete kur jemi komfort aty ku jeni, por keni pasigurite tuaja, por tentoni te mos fokusoni ne anen e renies ne jete.
Kjo eshte e vetmja menyre per te qene te qendrueshem”, ka thene aktorja.
Postuar te Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>Të lumtur në dashuri

>

Mund të jem i/e lumtur në dashuri? Sa ia bëjmë vetes këtë pyetje… Për ta kuptuar nuk ka nevojë që të lexojmë manuale dhe libra psikologjie që janë në treg; mjafton të shohësh brenda vetes dhe t’i japësh përgjigje të sinqertë këtyre 13 pyetjeve”.


Mund të jem i/e lumtur në dashuri? Sa ia bëjmë vetes këtë pyetje… Për ta kuptuar nuk ka nevojë që të lexojmë manuale dhe libra psikologjie që janë në treg; mjafton të shohësh brenda vetes dhe t’i japësh përgjigje të sinqertë këtyre 13 pyetjeve”. 

Pse ka nisur raporti dhe cfarë ka speciale? Eshtë shumë e rëndësishme të kuptosh se ku duhet të punosh më fort për ta mbajtur raportin. Jam realisht vetvetja me të? Nëse ke shfaqur ndonjë gjë që nuk është pjesë e karakterit tënd, atëherë ndrysho sa nuk është vonë. Si e shohim historinë tonë të dashurisë? Mirë është kryerja e një testi të përbashkët për ta vizualizuar gjendjen secili në mënyrën tuaj. Nëse imazhet përputhen atëherë jeni në rrugë të mbarë, nëse jo atëherë ndoshta ka pak prespektiva. A di të krijoj harmoni në cift? Duhet të dish që të pranosh tjetrin me të mirat dhe këqijat e tij, më gjerat që të pëlqejnë dhe nuk të pëlqejnë. 

A mund të ndryshojmë bashkë? Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje duhet që të kuptohet niveli i impenjimit, pasionit dhe intimitetit që është në çiftin tuaj. Mund të duroj defektet e tij/saj? Një pyetje e rëndësishme për të kuptuar nivelin e dashurisë dhe tolerancës në raport me partnerin. Jam si jam, apo si më do partneri/ja? Mënyra e vetme që një histori të funksionojë është që secili duhet të dijë të jetë vetvetja, pa u shtirur, pasi në një moment apo në një tjetër të vërtetat dalin në shesh. Arrij që të qëndroj vetëm edhe nëse ai/ajo është aty? Të jesh rehat me veten është thelbësore për të qenë mirë me partnerin edhe në mes të një feste. 

Të qendruarit gjithnjë bashkë, nuk do të thotë që lidhja është shumë e fortë, por është një detaj pasigurie. Kur grindemi them gjëra të vërteta apo nga ato që shërbejnë vetëm për të acaruar? Reflekto dhe përpiqu të kuptosh nëse një grindje është preteks për të shfryrë pakënaqësinë tënde ndaj partnerit apo thjesht kërkon të zgjidhësh problemet reale. Di të marr përgjegjësitë e mia pas një grindjeje? Kur një cift grindet, gjithësecili duhet të marrë përgjegjësitë e veta. Nëse mund të bësh autokritikë të shëndetshme do të thotë se mund të përmirësohesh. Mendoj se e urrej ndonjëherë? Të mendosh se partneri yt është i padurueshëm, mund të jetë cliruese dhe ndihmon të shkarkosh tensionin. Por mirë është që të evitohen mërzitjet e gjata pasi kështu shkakton stres edhe ndaj partnerit.yp

Postuar te Seks dhe Dashuri, Studim. Komentet "Off"

>Ushqimet pro dashurisë

>

Të shijosh ushqimin para se të shijosh një natë magjike. Për të shtuar libidon e saj dhe rezistencën e tij, ja cilat janë ushqimet që bëjnë mirë për dashurinë.

Harrojeni kinemanë, teatrin, baletin, koncertet, koktejet, festat. Për një takim të realizuar duhet një vend i qetë dhe një bashkëpunim i mirë mes partnerëve. E nëse dëshironi që mbrëmja të përfundojë më një triumf poshtë çarçafëve, nuk ka mënyrë më të mirë sesa ajo e shijimit të minutave e orëve në shoqërinë e ushqimeve që ndryshe quhen edhe afrodiziakë. Nuk ka asnjë gjë më interesante që mund të bësh në çift, përveç seksit, sesa të luash me ushqimin. Organizoni një darkë. Në një restorant me ambient romantik, akoma më mirë nëse do të organizohej në shtëpi. Femrat adhurojnë meshkujt që gatuajnë për to. Pas një ushqimi të shëndetshëm, ja se cilët janë ushqimet që rrisin libidon e saj dhe rezistencën e tij.

Goca deti të gjalla

Është e vërtetë që do të shpenzoni pak, por gocat e detit janë të pazëvendësueshme në sferën e ndjelljes së epshit. Ato janë të pasura me zink, që stimulon prodhimin e testosteronit të meshkujt dhe përmbajnë dopaminë, që nxit shpërthimin e libidosit femëror. Edhe mënyra se si i konsumojmë ato është seksi në të njëjtën kohë. Përpiquni të jeni sa më të përfshirë dhe ta shihni njëri tjetrin në sy.

Mango, pjeshkë dhe luleshtrydhe

Nuk kanë hormone dhe as lëndë kimike. Në këtë rast stimulimi vjen nga aroma ekzotike, nga pjesa e butë e frutave dhe lëngu që rrjedh në gojë. Në fund të darkës një miks frutash është një lojë dashurie që vlen më shumë se çdo gjë tjetër.

Bajame

Edhe kjo pemë e thatë stimulon libidosin e femrës dhe prodhimin e hormoneve te mashkulli. Përmbajtja e lartë e yndyrave në to është burim energjie, kanë shumë kalori, për këtë konsumoni pak. Nëse aroma nuk ju ngacmon aq sa duhet, atëherë ndizni qirinj aromatikë me aromë bajamesh. Do të kenë të njëjtin efekt edhe në humorin e femrës. Në fund të darkës dhurojini një masazh me vaj bajamesh.

Çokollatë

Çokollata i bën mirë dashurisë. Kjo nuk është një legjendë. Kur femrat thonë se edhe një kuadrat i vogël i bën të ndihen mirë, ato kanë të drejtë. Kompozimi kimik nuk gënjen: çokollata ndihmon të ndiheni të dashuruar dhe shkrin të gjithë akujt. Çokollata e zezë është akoma më efikase dhe më e pasur me antioksidantë.

Mëlçi

Është e vërtetë që kanë një aromë të fortë, por edhe shija është e tillë. Efekti i tyre për libidosin është i padiskutueshëm, edhe në personat që nuk shquhen për forcë dhe ndjesi të madhe epshi./yp
Postuar te Seks dhe Dashuri, Studim. Komentet "Off"

>Intimiteti dhe kërkesat

>

Njeriu ka një kuriozitet të fortë për intimitetet e të tjerëve, pasi edhe ai vetë është në çdo moment i observuar në intimitetin e tij. Intimitet do të thotë të futesh në lëkurën e tjetrit pa sfumuar identitetin tënd.
Njeriu ka një kuriozitet të fortë për intimitetet e të tjerëve, pasi edhe ai vetë është në çdo moment i observuar në intimitetin e tij. Intimitet do të thotë të futesh në lëkurën e tjetrit pa sfumuar identitetin tënd. 

Do të thotë ta ftosh tjetrin në territorin tënd intim pa u ndjerë i “pushtuar” apo i “infektuar”. Prandaj në momentin që ti e bën partnerin apo partneren të ndihet mirë dhe i lumtur, ke realizuar intimitetin që dhe ti ke dëshiruar. Shpirtrat kanë mënyrën e tyre të të kuptuarit, të të hyrit në intimitet, ndërsa njerëzit janë të kryqëzuar në një jetë sociale të ndryshme nga ajo shpirtërore. 

Nganjëherë çdo gjë kthehet në interes dhe materialistet. Në intimitet kjo nuk ndodh. Sepse rëndësia e vetme në një marrëdhënie nuk është thjesht të qenit bashkë në çift dhe larg vetmisë, po e rëndësishme është të jesh i “zhytur” në intimitet./yp
Postuar te Seks dhe Dashuri, Studim. Komentet "Off"

>Kur ata na tradhtojnë…

>

Çdo mashkull ka dëshirë të mendojë për veten si një gjuetar i vetmuar dhe vendos të mashtrojë partneren për disa arsye. Papritur i vjen në majë të hundës jeta shtëpiake, duke qëndruar para televizorit dhe duke pirë birra.
Çdo mashkull ka dëshirë të mendojë për veten si një gjuetar i vetmuar dhe vendos të mashtrojë partneren për disa arsye. Papritur i vjen në majë të hundës jeta shtëpiake, duke qëndruar para televizorit dhe duke pirë birra. Ndonjëherë pyet veten: “A ekziston diçka më tepër se kjo që mund të ofrojë jeta?” dhe krejt rastësisht fton ndonjë femër për kafe. Jeta e tij fillon të ndryshojë. Psikologët japin disa arsye për këtë si: frika nga plakja, pikëllimi, vetmia, monotonia apo pakënaqësia me gruan. Shkrimtari amerikan Norman Majler analizon mosbesnikërinë si pjesë të sindromit macho, i cili nënkupton se nëse nuk je në gjendje të rrahësh, të bësh dashuri dhe të fitosh shumë para, atëherë s’je mashkull. 

Arsye tjetër është kureshtja. Pothuajse s’ka mashkull në botë që nuk pyet: “A thua si do të ishte të isha në shtrat me atë femër”. Shumë nga ata meshkuj deri te përgjigjja në një pyetje të tillë arrijnë sapo u vjen rasti, qoftë edhe kur ndodhen afër ndonjë shtëpie publike. Arsye tjetër që mund të shtyjë një mashkull të mashtrojë partneren është shoqëria. Vazhdimisht ai dëgjon bisedat e miqve, sesi ata e kalojnë me të dashurat e tyre. 

Në vend që të ndihet i lumtur me gruan, ai mendon me këtë logjikë: “Të tjerët kanë jetë të mrekullueshme seksuale. Jeta ofron më tepër sa unë mendoj”. Kështu nis hulumtimi. Natyrisht nga përvoja e vet çdo mashkull e di se çdo ditë ka mundësi të provojë diçka e re. Jeni martuar apo keni të dashur. Deri në atë çast nuk e keni ditur se vleni për dikë! Nevojitet kohë dhe mjeshtëri e veçantë për të lexuar momentet kur një femër ju ofrohet. Nëse tashmë keni gjetur dikë që ju do dhe është martuar me ju, atëherë ju keni një dozë më të madhe vetëbesimi, s’ka rëndësi nëse luani rolin e dashnorit apo burrit.

Për meshkujt nuk është edhe aq tragjike të kesh lidhje të fshehta, pasi çdo femër kështu shton dozën e vetëbesimit te mashkulli. Kjo është një përshtypje tejet e gabuar dhe për fat të keq shumë meshkuj me vetëbesimin e kufizuar, arrijnë tek tradhtia. Ju mund ta bëni një anketë të thjeshtë në rrethin tuaj. Mos e pyesni dashnorin tuaj ose burrin nëse ju ka mashtruar ndonjëherë. Përgjigjja do të jetë padyshim “Jo!”. Pasi shumë meshkuj këtë pjesë e marrin si lojë dhe ata nuk e kanë vështirë të përgjigjen. Por nëse një tjetër individ i pyet: “A ju ka tradhtuar ndonjëherë dashnorja apo gruaja?”, ata padyshim do të përgjigjen: “Jo, mesa e di unë, përndryshe do ta mbysja në vend ose do të ndahesha”. Pra, për meshkujt mashtrimi i femrës është tragjik, ndërsa për ata është lojë.
Postuar te Seks dhe Dashuri, Studim. Komentet "Off"
Ndiqe

Merreni çdo postim të ri drejt e te email-et tuaja.

%d bloggers like this: