>Mohon ekzistencën e videos së re seksuale me Paris Hiltonin

>

Doug Reinhardt ka mohuar zërat se ai ka xhiruar porno-film privat me ish-të dashurën Paris Hilton.
Një video-kasetë në të cilën Paris Hilton dhe ish-i dashuri i saj Rick Salomon, bëjnë seks, ishte paraqitur në internet në vitin 2004, me titullin ‘One Night in Paris’.

Duke ju përgjigjur thashethemeve për ekzistencën e dytë të kësaj videoje, zëdhënësi i Reinhardt-it është shprehur” Doug thotë se një seks-kasetë mes tij dhe Parisit, nuk ekziston dhe nuk ka ekzistuar kurrë”.

Reinhardt së fundmi ka marrë pjesë në një ngjarje bamirëse boksi, për të mbledhur fonde për shoqatën ‘Somaly Mam Foundation’, një grup i cili punon për të penguar trafikimin njerëzor./yp

Postuar te Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>Adoleshentet dhe seksi-26 pyetje te veshtira

>

Pushimet e para te pashoqerura nga mami dhe babi. Oret e vona jashte me miqte. Vera per adoleshentet eshte stina e “takimeve te zjarrta”.

Pushimet e para te pashoqerura nga mami dhe babi. Oret e vona jashte memiqte. Vera per adoleshentet eshte stina e “takimeve te

zjarrta”. Eshte pikerisht periudha kur kontrolli i prinderve nuk eshte dhe aq i rrepte dhe mbremjeve mund te vonohesh pak me teper se zakonisht… Dhe eshte me e thjeshte te shijosh pervojat e para. 


Sigurisht, per ata qe nuk jane perballur me debutimin e madh te dashurise. Por dyshimet jane te shumta. Nje studimmbi adoleshentet evropiane ka nxjerre ne drite nje injorance te pashoqe. 

Pershembull 11 per qind e te intervistuarve nuk njohin as edhe nje metode kontraceptive, 67 per qind nuk e dine se cila eshte koha riprodhuese e ciklit. Per te mos folur pastaj per pasigurite qe kane lidhje me pamjen e jashtme, mundesise per te dashuruar, frikes nga braktisja. Keshtu qe per ndokendseksi kthehet ne nje pervoje shkaterruese. 

Keshtu sic e ka ka treguar Melisa P., nje pesembedhjete vjecare qe ka tronditur Italine me botimin e nje libri te titulluar “100 goditje me kreher para se te shkosh te flesh”, ditari erotik i adoleshentes qe kalon nga nje shtrat ne tjetrin. Po c’mund te bejme per te ndihmuar te rinjte per ta kaluar sa me qete dashurine? Hapi i pare eshte nje informim korrekt.

FRIKAT E ASAJ
Dhimbja e heres se pare. Lidhjet e “rrezikshme”. Pilula e dites se neserme. Te gjitha ato qe duhet te dine vajzat

1. A eshte e dhimbshme hera e pare?
Kjo varet nga himeni juaj (cipa e virgjerise), qe mund te jete me pak apo me shume elastik.

Rezultati: ndoshta do te ndjesh pak dhimbje, por nuk eshte e thene. Nje gje eshte e sigurt: sa me e qete, sa me komode dhe sa me e binndur te jesh per ate qe je duke bere, aq me i vogel do te jete probabiliteti me te ndjere dhimbje. 

Dhe nuk eshte e thene qe te kesh gjakrrjedhje. Edhe kjo varet nga himeni. Nese kjo cipe cahet, atehere do te keni nje gjakderdhje te vogel. Por ka raste qe kjo nuk ndodh, pikerisht kur himeni eshte elastik dhe nuk cahet.
2. Jam 15 vjec dhe do te doja te filloja te pija pilula. A eshte shume heret?
Asnjehere nuk eshte shume heret, mund te marresh pilula qe ne raportin epare seksual. Pilula ka efekte anesore shume te vogla, dhe ne moshen tuaj, gjeja me e keqe qe mund te ndodhe eshte nje shtatezani e padeshiruar. Pilula eshte ideale nese keni raporte seksuale te shpeshta ne nje lidhje te qendrueshme. Por nese behet fjale per raporte te rastit, atehere me mireeshte prezervativi.
3. A eshte e vertete qe pilula te shendosh ?
Absolutisht jo. Pilulat e viteve te fundit, qe kane nje doze te ulet hormonesh, nuk e provokojne rritjen e peshes.
4. Pilula a te ndihmon per pastrimin e lekures nga pucrat?
Sigurisht. Ndoshta nuk e dini, por aknet shfaqen si pasoje e prodhimit me shumice te hormoneve mashkullore, ato androgjene: lekura behet e yndyrshme, me shkelqim, dhe shfaqen pucrat dhe pikat e zeza. Estrogjenet qe permban pilula balancojne veprimin e ketyre hormoneve “shqetesues” dhe riekuilibrojne lekuren.
5. Pilula, ndikon ne uljen e pjellorise?
Perkundrazi, pilula e ruan pjellorine. Dhe kjo sepse e mban trashegimine e qelizave te vezes ne nivele me te larta. Keshtu, ka me pak rreziqe qe pas tridhjete vjetesh pjelloria jote te ulet. Per me teper, ndihmon per te mbajtur ne shendet te mire aparatin riprodhues, duke parandaluar cistet dhe tumoretne vezore.
6. Duhet te vizitohem tek gjinekologu para apo pas raportit te pare?
Idelja do te ishte te shkonit me pare, madje te shkonit menjehere sapo te vinin menstruacionet per te paren here. Vizita duhet te kthehet nje takim te perhershem, te pervitshem. Keshtu do te shkosh deri tek kontakti i pareseksual e pergatitur dhe e pergjegjshme per rendesine e kontracveptiveve.
7. Jam minorene. A mund ta marr pilulen pa e marre vesh prinderit e mi?
Pyetje me spec kjo. Pasi ne te gjithe boten firmat farmaceutike kur reklamojne produktet kontraceptive, u drejtohen pikerisht moshave te reja. Keshtu teoriksht gjinekologet duhet t’ua rekomandojne pilulen te rinjve, por jo te gjithe mjeket e bejne kete pa kerkuar autorizmimin e prinderve. Me teper sesa per arsye shendetesore, per ceshtje etike.
8. Si funksionon pilula e dites se neserme?
Thjesht: E ndalon vezen e fekonduar te zbrese ne miter. Nese merret deri ne 24 ore pas raportit seksual, funksionon ne 95 per qind te rasteve. Sa me teper kalon koha, aq me teper ulet edhe efikasiteti i ilacit, qe pas 72 oresh zbret deri ne 50 per qind.
9. Jam minorene. A mundem ta marr pilulen e dites se neserme pa e marre vesh prinderit?
Sigurisht, mjafton te shkosh ne farmaci dhe mund ta blesh menjehere pilulen, qe nuk kushton me teper sesa 350 leke (te reja). Nderkohe, ne Italine fqinje, adoleshentet nuk jane kaq me fat, ato nuk mund ta blejne pilulen pa receten e mjekut. Kurse ne France, jo vetem qe eshte ne shitje te lire, por shperndahet edhe falas neper shkolla. Por gjeja me me mend qe mund te behet, eshte qe te shqetesoheni per kontraceptivet perpara aktit te pambrojtur. Pasi pilula e dites me pas perdoret vetem ne raste urgjente.
10. A ka rrezik te marr infeksione?
Sipas statistikave, moshat me te rrezikuara jane nga 15 deri ne 19 vjec. Mes infeksioneve, me i perhapuri eshte “clamidia”. Dhe eshte me i padukshmi, ne shumicen e rasteve nuk ka simptoma, ne raste te tjera shtohen sekrecionet dhe ka edhe djegie. Kurohet me antibiotike. Nuk duhet lene pas dore: ne disa raste mund te shkatoje infeksione me te renda qe shkojne deri ne sterilitet. Shume i perhapur eshte dhe “candida” (myku), i shkaktuar nga nje kerpudhe e vecante qe riprodhohet me shume shpejtesi ne rastet kur jeni duke perdorur antibiotike ose merrni pilulen. Per ta kuruar, ka kremra ose ovula, apo kompresa dhe lavazhe me perberje kunder mykeve. Kurse per bakterret, nuk ka kura te perhershme per t’i zhdukur. E vetmja gje qe mund te behet eshte te zvogelosh veprimin e virusit me nje mjekim specifik dhe te perdoresh gjithmone prezervativin, per te shmangur cdo lloj infeksioni.
11. Kam maredhenie seksuale prej nje viti, por nuk e kam aritur orgazmen. Eshte normale?
Per fat te keq po. Ka edhe gra te rritura qe e kane problemin tend. Te duhet fillimisht te kuptosh nese mund te arrish ne orgazme klitorike apo jo. Ne rast se jo, atehere duhet te shkosh tek gjinekologu: ndoshta ke ndonje anomali vaginale qe nuk te lejon te eksitohesh. Ne rast te kundert nuk ka problem. Ka shume femra qe arrijne vetem orgazme klitorike dhe kane nje jete seksualemese te kenaqshme. Gjithashtu mund te provosh ta gershetosh penetrimin me stimulimin e klitorit. Ne kete menyre mund te arrish edhe orgazme vaginale. Nuk arrin edhe keshtu? Mos u tremb, vazhdo te besh ate qe te jep kenaqesi pa u shqetesuar, je plotesisht brenda normes.
12. Dua gjithmone te bej dashuri kur eshte erresire qe ai te mos shohe celulitin tim. A eshte normale?
Le te themi qe eshte nje sjellje mjaft e perhapur. E cuditshme, sepse, sipas statistikave, djemte nuk i vene re gjerat joperfekte tek femrat. Gjithsesi, neshtrat, asnje djale nuk mund ta vere re celulitin, pasi me teper perqedrohet tek kenaqesia qe merr prej teje. Dashuria nuk eshte sfilate mode. Eshte mekat qe ti nuk e lejon te te shohe kur zhvishesh. Pasi eshte gjesti ai qe eshte erotik, dhe jo ajo qe ke nen rroba
. 13. Jam 18 vjec, mjaft e turpshme. Nuk kam pasur asnjehere ndonje lidhje. Eshte normale?
Sigurisht, pasi ne dashuri nuk ka parametra te normalitetit, cdokush ben ate qe ndien. Keshtu qe nuk ke pse shqetesohesh. Mikeshat e tua kane pasurlidhje? Shume mire, por nuk jemi te gjitha njelloj. Heret a vone do ta gjesh dike qe te te beje te ndrrosh mendje. Por nese nuk ke lidhje pasi ke frike, ketu ka njefare problemi. Nese flet me ndonje moter me te madhe, apo me mamane, nese me te hapesh, do te te beje mire.

FRIKA E TIJ

“Permasat e duhura” dhe zgjatja ideale. Ankthi i refuzimit dhe misteret e orgazmes femerore. Shume pikepyetje, dhe nje ankth i madh: po sikur te mos jem ne lartesine e saj?
1. Cila eshte mosha e duhur per raportin e pare?
Teorikisht mund te fillosh te besh dashuri ne momentin kur arrin zhvilliminseksual, pra duke filluar qe nga 14 vjec. 

Realisht nuk eshte keshtu: vec pjekurise fizike duhet edhe ajo psikologjike. Duhet te jesh i gatshem ta ndash intimitetin tend me dike tjeter, keshtu mosha e duhur eshte subjektive. Gjithsesi, me mire do te ishte pas moshes 16 vjec.
2. Nuk kam pasur kurre raporte. Jam pak i shqetesuar per heren e pare: e nese asaj i dukem i paafte?
Duhet te kemi parasysh se dashuria nuk eshte nje provim, e dashura nuk do te vere noten. E as nuk do marresh pjese ne ndonje olimpiade seksi. Qetesohuni: eshte normale te ndiheni te pasigurte. Dhe ndoshta jo gjithcka do te jete perfekte. Po c’rendesi ka? Pasigurite dhe gabimet e vogla i bejne njerezit me humane, me afer njeri-tjetrit. E rendesishme eshte te jeni mire se bashku.
3. Eshte e vertete qe heren e pare vajzat nuk rrezikojne te mbeten shtatezena?
Vertet qe mes djemve te sotem qarkullojne ende keto legjenda? Kujdes:vajzat mund te mbeten shtatezena gjate cdo raporti, madje edhe kur jane memenstruacione (eshte e rralle por ndodh). Keshtu duhet te mendoni gjithmone per kontraceptivet.
4. Gjithmone kam praktikuar “dredhjen jashte”. A eshte e sigurte?
Eshte gjeja me e rrezikshme qe mund te besh. Duhet ta dish qe edhe perpara orgazmes, jane te shpeshta derdhje te vogla te spermes. Probabiliteti qe ta lesh shatezane te dashuren, eshte i larte. Jo vetem kaq. Nje raport i ketij tipi nuk eshte dhe aq i kenaqshem, ku qendron kenaqesia e te berit dashuri nese nuk i shkon deri ne fund? Lereni “derdhjen jashte” dhe perdorni prezervativet.
5. Nje shok me ka treguar qe e dashura e tij kalon tre orgazma rresht kursete dashures sime nuk i ka ndodhur. Eshte faji im?
Nuk eshte rasti te shqetesoheni. Po a eshte e sigurte qe shoku juaj ju ka thene te verteten? Sepse shume djem per te treguar potencen e tyreseksuale, u pelqen ta ekzagjerojne. Orgazma e shumefishte, ekziston, por nuk eshte norme, sidomos tek moshat e reja. Eshte dicka qe disa e mesojne me eksperiencen qe kalon. Ideja eshte kjo: seksi nuk ka te beje me konkursin. Fjalia: jam mire, por me keq se te tjeret, nuk ka kuptim. Ajo qe ka rendesi, eshte kenaqesia jote dhe e te dashures tende. Mos i degjo te tjeret: ajo qe bejne dhe provojne eshte puna e tyre.
6. Ka kohe qe kam degjuar te flitet me pak per SIDA-n. A jemi ende te rrezikuar?
Sigurisht, dhe je me i rrezikuar kur ndihesh i sigurte dhe e ul mbrojtjen. Duhet te dish: 80 per qind e infektimeve ndodhin ne ciftet heteroseksuale. Kujdes, sa here qe ke te besh me nje partnere te re, duhet te perdoresh prezervativin. Ne te kundert, hiq dore.
7. Do te doja ta perdorja prezervativin, por kam frike se prishet magjia e dashurise.
Perse nuk provon ta vendosesh ne formen e nje loje? Nuk duhet te fshihesh per ta veshur, perkundrazi, transformojeni ne nje ritual erotik, zgjidhni njemodel me ngjyre dhe te lezecem dhe provoni ta vendosni te dy. Pastaj duhet ta dini se prezervativi ka edhe nje efekt tjeter: te ndihmon ta kontrollosh kenaqesine, keshtu qe mund ta vononi me teper kohen e orgazmes.
8. A eshte e vertete qe nga maredheniet e pambrojtura mund te te ngjitet hepatiti?
Eshte tamam keshtu, hepatiti B transmetohet edhe ne rruge seksuale. Ne shumicen e rasteve, organizmi prodhon antitrupa qe frenojne semundjen, por 5 per qind e njerezve nuk arrijne ta kurojne infeksionin dhe behen mbartes kronike te virusit. Zhvillimi i hepatitit con ne ceroze hepatike dhe kancer te melcise. Morali: me mire eshte te parandalohet duke praktikuar seks te sigurte.
9. Sa duhet te zgjase nje raport normal?
Nuk ekizton ndonje kohezgjatje ideale, e njejte per te gjithe. Metri per ta matur duhet te jete kenaqesia e te dashures tende. Teorikisht nje raport i kenaqshem zgjat aq sa t’i jape kohe edhe te dashures te arrije kenaqesine.
10. Si mund ta kuptoj nese ajo po shtiret?
Nga kontraktimet, qe gjate orgazmes shoqerojne ofshamat. Megjithatekujdes: nuk eshte rasti te shnderroheni ne dedektive. Nese keni dyshimin se ajo ben kot, nuk duhet t’i shtosh ankthin apo te perpiqesh ta demaskosh. Mos thuaj asgje, por perpiqu te ndryshosh ndonje gje per te pare cfare i pelqen asaj.
11. Jam i shqetesuar per permasat e mia. A do arrij te kenaq ndonje vajze?
Kurajo, duhet ta dish qe nuk jane permasat ato qe japin kenaqesi. Vagina eshte elastike, mund te zgjerohet ose mbyllet, keshtu qe centimetrat nuk kane rendesi te dores se pare. Perqendrohuni tek kohezgjatja dhe cilesia e raportit.
12. Jam teper i shpejte. Gjithcka mbaron sa hap e mbyll syte. Si te permiresohem?
Eshte nje nga problemet me te perhapura mes djemve te moshes tende. Ndoshta je ne ankth, ndoshta ke veshtiresi te besh zap emocionet. Mos kifrike, problemi eshte i zgjidhshem. Duhet vetem te mesosh te marresh fryme dhe te degjosh trupin tend. Dhe mbi te gjitha te njohesh ate moment te vecante te raportit, gjate te cilit e ndjen se kenaqesia fillon te rritet por ende mund te kthehesh mbrapa. Per te bere kete, megjithate ke nevoje perndihme. Me ndihmen e nje seksologu mund te mesosh disa ushtrime, shume te ngjashme me jogen, te cilat jane enkas per te vonuar ejakulacionin.
13. Duhet te marr iniciativen per te filluar. Po sikur ajo te me refuzoje?
Frika e refuzimit eshte nje genjeshter qe e tregojme kur s’kemi kurajo per te bere dicka. Nese e merr iniciativen, gjeja me e keqe qe mund te te ndodhe, eshte qe ajo te te thote jo dhe ti nuk arrin ate qe doje. Por edhe nese nuk e provon, prape nuk do ta arrish. Keshtu humbet qe ne nisje.
Postuar te Hulumtime, Seks dhe Dashuri. Komentet "Off"

>“Playboy” foto seksi të spiunes ruse Ana

>

Anna Chapman, ish spiunia seksi ruse tashmë do të dalë nw numrin e ri të revistës Playboy me disa foto seksi. 


Ish agjentja e SVR(spiunazhi rus jashtë shtetit) kohë më parë nuk ka  pranuar të pozojë nudo për revistën
e Hugh Hefner. 


Por imzhet që do të dalin në muajin janar të vitit 2011 janë foto private të cilat janë bërë nga ish I dashuri saj në vaskë dhe në divanë duke pirë shampanjë
Postuar te Fashion, Modë, Seks dhe Dashuri. Komentet "Off"

>I censurohet prapanica

>

Prapanica lakuriqe e aktores Natalie Portman, ishte tepër e nxehtë për filmin e saj të ri “Your Highness”, kështu që kësaj
bukurosheje në mënyrë digjitale nga brekët tango, i janë punuar veshje të larjes.

Përveç që e kanë censuruar prapanicën e Natalias, janë censuruar edhe një minutë i plotë i asaj që është dashur të jetë ‘trailer’ i këtij filmi, pasi për shkak të skenave të shumta të lakuriqësisë, kishte fituar shenjën “nuk është i përshtatshëm për personat më të rinj se 18 vjeç”./yp

Postuar te Kinematografi, Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>Çiftet e Hollivudit 2010

>

Yjet e Hollivudit janë gjithmonë e më aktiv në dashuri. Është vërtetë shumë pasionuese të jesh në dijeni të të gjithë të rejave që i ndodh yjeve. Dihet shumë mirë që në hollivud rrezikon gjithmonë të dalësh më ish-in e dikujt, dhe zinxhiri i dashurisë përfundon duke u bërë një rreth shumë i ngushtë. 


Kështu psh Halle Berry është dashuruar me Olivier Martinez ish i dashuri i Lylie Minongue, Cameron Diaz me Alex Rodrriguez, që dikur ishte i dashuri i Kate Hudson, Avril Lavigne ka gjetur lumturinë me Brody Jenner, që ka frekuetuar kohë më parë shumë nga yjet e Hollivudit/bw


Postuar te Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>Paris Hilton në Hawai me të dashurin e ri duke pritur Krishtlindjet

>

Paris Hilton dhe Cy Waits në Hawai luajnë me dallgët dhe përkëdhelen në plazh duke pritur Krishtlindjet /ypPostuar te Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>Martesa shkatërron linjat

>

Martesa, përveç anëve pozitive, ka edhe anë negative.
Një prej tyre është shkatërrimi i linjave. Kjo pohohet nga një studim i publikuar në “American Journal of Epidemiology”. Studimi ka analizuar 9000 persona. Rezultatet tregojnë për herë të parë në mënyrë të qartë se, tranzicionet e mëdha në jetë, të tilla si martesa, kanë një ndikim të madh në stilin e jetës, midis të cilave edhe fizikun dhe gjendjen shëndetësore. Ekspertët kanë kryer disa testime fizik, si dhe për parametrat shëndetësore dhe kanë parë se femrat që nuk kanë qenë të martuara, kanë qenë shumë më në formë se femrat që kanë një jetë bashkëshortore. Meshkujt e martuar ndërkohë, shkojnë drejt një rënie fizike të dukshme dhe shëndoshen./gj

Postuar te Seks dhe Dashuri, Studim. Komentet "Off"

>Buzët më joshëse për vitin 2010

>

Buzët e kuqe e tërheqin vëmendjen dhe i lënë meshkujt pa frymë dhe këtë fakt e dinë edhe bukuroshet e Hollivudit.
Nëse keni menduar se nuk jeni një tip për një grim të tillë të fortë, atëherë gaboheni, sepse përkrah nuancës së duhur, biondina, zeshkania dhe flokëkuqja dhe femra me cilën do ngjyrë tjetër e flokëve, mund të duket tejet tërheqëse.

Ne ju prezantojmë katër bukuroshet të cilat kanë pasur buzët më joshëse këtë vit.

1. Tylor Swift – flokët biondë dhe teni i zbehtë

Taylor kohëve të fundit preferon pamje magjepsëse. Buzëkuqi me ngjyrë të kuqe të ndezur në kombinim me shkëlqyesin për buzë dhe një tush të zi të trashë në sy, shkëlqyeshëm përshtatet me tualete luksoze, me të cilat këngëtarja paraqitet në skenë.

2. Sienna Miller – flokët biondë dhe teni gjysmë i errët

Buzëkuqi me nuancë të tullës në kombinim me nuancë diskrete në sy dhe shkëlqyes me nuancë bronzi, ishin të mjaftueshëm që aktorja britanike të dëshmoj se si biondet mund të bartin ngjyra fatale të buzëkuqit.

3. Beyonce – flokët ngjyrë kafe dhe teni i errët

Shumë femra mendojnë se buzëkuqi me ngjyrë të ndezur, nuk shkon me tenin e errët, por ngjyra e kuqe është tejet bindëse dhe me këtë nuanca e vërtetë në mënyrë të përkryer përshtatet me të gjitha ngjyrat e tenit. Nuanca e ftohtë e së kuqes, në çast e ka shndërruar në shembull mode për shumë vajza.

4. Salma Hayek – Flokët ngjyrë kafe të errët dhe teni i yndyrshëm

Bukuroshja zeshkane, me pamjen e saj provokuese dhe buzët sensuale, pushton në çast. Salma luan me pamjen klasike, e cila potencon bukurinë e saj natyrale e plotësuar me buzëkuq me nuancë koralesh pa shkëlqim./yp

Postuar te Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"

>Impotenca, sëmundja e meshkujve të suksesshëm

>

Impotenca prek më shumë meshkujt e suksesshëm, ishte rezultati i një studimi të disa kërkuesve rus, publikuar gjatë darkës në të përditshmen “Pravda”.

Instituti i Shëndetit Seksual në Moskë arriti të gjendte një lidhje direkte midis stresit dhe disa sëmundjeve, të cilat janë më të shpeshta në meshkujt që bëjnë një jetë aktive dhe kanë një karrierë të suksesshme.

”Midis personave me impotencë të marrë në vëzhgim, shumica vuanin nga nivele të larta të stresit”, deklaroi mjeku Vyacheslav Filashihin, pjestar i grupit kërkimor. “Studime të mëparshme kanë treguar se personat më të stresuar janë ata që kanë një status të lartë shoqëror dhe kërkesë të vazhdueshme nga punëdhënësit e tyre”.

Një tjetër prej arsyeve të njohura gjerësisht se shkaktojnë paaftësi seksuale midis meshkujve është hipertensioni, i cili gjithashtu është më i shpeshtë në individët me një jetë aktive dhe qytetare.

”Mënyra se si ushqehemi ka një impakt të madh në sëmundjet kardiovaskulare, siç është hipertensioni. Dietat e pasura me kolesterol ndikojnë në shkaktimin e kësaj sëmundje. Meshkujt me një jetë aktive, kanë më pak kohë për t’u ushqyer dhe preferojnë ushqime të shpejta, të pasura me kolesterol”, shtoi Filashihin.

Mjeku mbylli deklaratën e tij duke saktësuar se llojet e impotencës janë të ndryshme, ndaj meshkujt që kanë probleme nuk duhet të vetkurohen me produkte si viagra, pasi identifikimi i problemeve prej mjekëve dhe trajtimi i tyre me medikamente të posaçme mund të çojë në një zgjidhje të afatgjatë të problemeve./tch

Postuar te Kuriozitet, Seks dhe Dashuri, Studim. Komentet "Off"

>Pamela Anderson: Herët e para, të vështira

>

Pamela Anderson shprehet se debutimi i saj në faqet e revistës ‘Playboy’ ishte i vështirë në fillim.

Modelja do të pozonte për herë të parë në këtë revistë për të rritur dhe nuk ishte shumë e sigurtë për atë që po bënte: “Isha shumë konfuze. I thashë mamasë sime dhe ajo më shtyu që të pozoja për këtë revistë. Isha shumë e turpshme.”

Pa dyshim, turpi i duroi fare pak Pamelës dhe modelja u mësua shumë shpejt me sesionet fotografike nudo.

“Më vonë, fillova të ndihesha shumë mirë me këtë që bëja aq sa duhej të më ndalonin që të mos dilja nudo jashtë studios ku punonim”, shprehet Anderson.

Postuar te Seks dhe Dashuri, Show-Biz. Komentet "Off"
Ndiqe

Merreni çdo postim të ri drejt e te email-et tuaja.

%d bloggers like this: